Читачеві

ЗА ВСЕ ТОБІ Я ДЯКУЮ


Слава Ісусу Христу! Шановна редакціє часопису «Місіонар»! Із цілого серця прагну подякувати Господу Богу за всі ласки, які я і моя сім’я отримали за посередництвом Пресвятої Богородиці, святого апостола Юди Тадея, святого пророка Предтечі Івана Хрестителя, блаженного о. Миколая Чарнецького, преподобної Йосафати Гордашевської та блаженної Тарсикії Мацьків.

«Я все можу в Тім, Хто мене підкріпляє, – в Ісусі Христі»


22 жовтня 2018 року минають 10-ті роковини відходу до вічності о. Йосафата Воротняка, ЧСВВ, колишнього головного редактора журналу «Місіонар», настоятеля монастирів у Західній Україні, активного місіонера, реколектанта, провідника різних спільнот. У цій статті пригадаю основні віхи життя й діяльності цієї непересічної особистості. (Детальніше про це написано в численних матеріалах «Місіонара», зокрема в числах 7–8 та 11 за 2008 рік, а також у книжці «Ясний промінь вічного сонця», Львів – Кула, 2009, 79 с.)

В окопах з Марією


     Під час німецької окупації Вінниччини я оженився у своєму селі з дівчиною, що проживала по сусідству. Невдовзі в нас народився хлопчик, і вся родина тішилася ним. Охрестили ми його й назвали Павлом.

«Багато людей навіть не відає, що має талант», – о. Василь Мендрунь, ЧСВВ


     Ієромонах Василь Мендрунь – непересічна особистість. Господь обдарував його багатьма талантами й провадив у нелегкі для церкви часи. Отець Василь дякує Богові і з радістю Йому служить, щодня навчаючись чогось нового.

Чудотворна ікона села Погоні рятує від недуг


Десятки, сотні, а іноді й тисячі людей з усього світу моляться в місцевому соборі Божої Матері перед чудотворним образом і просять Її допомоги. І якщо молитва підкріплена вірою, то навіть найскладніші проблеми дивним чином розв’язуються. Зокрема, до ікони приїздять жінки, які не можуть зачати дитину. І Пресвята Діва Марія приходить на поміч – згодом ті, хто щиро благав про дар материнства, отримують його, навіть у випадках, коли лікарі не давали жодних шансів.

Покровителька: преподобна Матрона


     Преподобна Матрона народилася в Малій Азії в п’ятому столітті. Її видали заміж за багатого чоловіка на ім’я Дометіан. Коли в подружжя народилася дочка, вони переселилися в Константинополь. Двадцятип’ятирічна Матрона любила ходити в храм Божий.

Молитва за благословенний навчальний рік у Василіянському інституті


15 вересня три монаші спільноти УГКЦ (Василіянський чин, згромадження редемптористів та оріоністів), які навчаються у Василіянському інституті філософсько-богословських студій ім. митрополита Йосифа Велямина Рутського, зібралися у Львівському монастирі св.

Ієрейські свячення п’ятьох василіянських ченців


28 серпня, на свято Успіння Божої Матері, у Погінському монастирі відбулися ієрейські свячення п’ятьох дияконів-василіян. Свячення уділив преосвященний владика Іриней Білик, канонік папської базиліки Santa Maria Maggiore

Проща як джерело натхнення


У день пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира Великого парафіяни села Межиріччя відбули прощу до Гошівського монастиря. Прочани готувалися заздалегідь молитвою й роздумами, що скеровували їх до витоків історії християнства.

IСТИННI СВIТОЧI НАШОГО ЖИТТЯ


     «Людське життя – це шлях. До якої мети він веде? Як ми знаходимо дорогу до цієї мети? Життя подібне до подорожі по морю історії, часто темному і бурхливому ,– подорожі, у якій ми звіряємося за зірками, що вказують нам шлях.

Молитовний намір для Апостольства молитви на жовтень та листопад


Молитовний намір для Апостольства молитви на жовтень Євангелізаційний: щоб богопосвячені особи розвивали свій місіонерський запал і перебували серед бідних, тих, хто на маргінесі, хто не має голосу.

БУДУЙМО ЖИТТЯ ДОБРОМ, КРАСОЮ І ПРАВДОЮ!


Дорогі читачі! Дякуємо Богові за тепле літечко, за можливість провести разом – родиною – час відпусток і просимо у Всевишнього благословення на навчання, працю й на молитву в новому навчальному й церковному році.

У храмі Крехівського монастиря Святого Миколая відбувся чин облечин у чернечий одяг десяти новиків


У неділю, 15 липня 2018 року, у Крехівському василіянському монастирі Святого Миколая, при якому діє новіціат провінції Найсвятішого Спасителя в Україні, відбулися облечини в чернечу рясу 10-ти братів, які торік розпочали вступний курс до чернечого життя у василіянському чині – так званий період кандидатури.

У монастирі й парафії святих апостолів Петра і Павла в Дрогобичі урочисто відзначили храмове свято


У четвер, 12 липня 2018 року, у Дрогобицькому василіянському монастирі, названому на честь апостолів Петра і Павла, відбулися урочисті богослужіння з нагоди храмового празника.

Храмовий празник у монастирській церкві в Краснопущі зібрав цьогоріч більш як півтисячі паломників


У суботу, 7 липня 2018 року, василіянський монастир Різдва святого Івана Хрестителя, що в селі Краснопуща Бережанського району на Тернопільщині, приймав паломників, які прибули сюди з нагоди храмового празника. Щороку це маленьке село збирає сотні людей на святковий відпуст.

В Улашківському монастирі відсвяткували празник Різдва святого Івана Хрестителя, покровителя обителі


Щороку на свято Різдва Івана Хрестителя в Улашківському монастирі звертаються до сторінок історії обителі. Згідно з переказами, у 1315 році сюди прийшли перші ченці й принесли із собою ікону Івана Хрестителя, через яку впродовж наступних століть Господь обдаровував людей численними зціленнями. Крім того, здавна відомо про чотири відпусти в Улашківському монастирі, один з яких припадає на Різдво Івана Хрестителя, 7 липня (24 червня за юліанським календарем), адже цей святий, чудотворна образ якого міститься в монастирському храмі, є одним із його покровителів.Оформити передплату

Архів видань


Апостольство молитви