Дослідження й повчання

ОТЕЦЬ ЕПІФАНІЙ ГНАТІВ ЧСВВ УСПІШНО ЗАХИСТИВ НАУКОВИЙ СТУПІНЬ PHD ІЗ ФІЛОСОФІЇ


29 грудня 2023 року спеціалізована вчена рада Львівського національного університету імені Івана Франка ухвалила рішення про присудження ступеня доктора філософії (PhD) з галузі знань 03 «Гуманітарні науки» за спеціальністю 033 «Філософія» Гнатіву Андрієві

ІСТОРИЧНИЙ АРХІВ ЛИТВИ ВІДКРИВ ВІРТУАЛЬНУ ВИСТАВКУ ДОКУМЕНТІВ ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ВАСИЛІЯН


Сейм Литовської Республіки оголосив 2023 рік роком святого Йосафата. Святий Йосафат (Іван Кунцевич) народився у Володимирі, що належить до сучасної України. У литовському Вільнюсі, у місцевій Троїцькій церкві василіянського монастиря, постав як видатний священнослужитель.

«НЕНАВИСТЬ І ЛЮБОВ НЕ МОЖУТЬ ЖИТИ РАЗОМ». ІНТЕРВ’Ю З ОТЦЕМ КЛИМЕНТІЄМ (СТАСІВИМ)


Війна стала особливим викликом для українців загалом і зокрема для тих, хто вважає себе християнами. Релігія, яка навчає любові до ворогів та прощення кривдників, здається багатьом незручною та непрактичною. Що означає «підставити другу щоку», як можна простити ворогові, де справедливість і як правильно зрозуміти, що говорить Папа Франциск? На ці та інші питання, пов’язані із церквою та війною, ненавистю та любов’ю, відповів ієромонах Климентій (Стасів) ЧСВВ.

ПОКРОВА – НАША ПОКРОВИТЕЛЬКА


На жовтень припадає одне з найулюбленіших у народі церковних свят – Покрова Пресвятої Богородиці. Із переходом на новий календар відзначаємо його 1 жовтня. Свято Покрови Пресвятої Богородиці було введено в церковний календар у Х столітті.

У ТАЛЛІНІ ВІДКРИЛИ ВИСТАВКУ «ОБРАЗИ, ОПАЛЕНІ ВІЙНОЮ»


29 серпня 2023 року, у свято Усікновення голови Івана Хрестителя за григоріанським календарем і в День пам’яті загиблих захисників України, у храмі Богородиці Троєручиці УГКЦ у м. Таллінні відбулося відкриття виставки «Образи, опалені війною».

ОТЕЦЬ ЄРОНІМ ЄВГЕН ТИМЧУК ЧСВВ


Народився 25 грудня 1906 року в с. Дуплиська біля Заліщиків на Тернопільщині в родині Григорія Тимчука та Марії з роду Борсуків. Окрім нього, у сім'ї були сини Ярослав (владика Яків ЧСВВ) і Нестор та дочки: Наталя, Ольга, Надія і Савина (с. Софронія в Чині святого Василія Великого).

ЛИСТИ ДО НАРОДУ ОТЦІВ ВАСИЛІЯН. ІСТОРІЯ. ФРАГМЕНТИ


 Продовження. Початок у № 5 (2022 р.)   Із ліквідацією УГКЦ під забороною опинилася й видавнича діяльність. Однак релігійне життя не припинилося – навпаки, активізувалося, хоча й у підпіллі. Діяв самвидав – неофіційне, непідцензурне розповсюдження релігійних творів.

«Укрпошта» репрезентувала поштову марку до 250-річчя коронації Почаївської ікони Божої Матері


На прохання Василіанського чину Державне підприємство «Укрпошта» виустила поштову марку, присвячену 250-річчю коронації Почаївської чудотворної ікони Божої Матері. Подія відбулася в Почаївському василіянському монастирі у вересні 1773 року.

«Лаудато Сі» для дітей Божих: нове видання Екобюро УГКЦ


Екологічного бюро УГКЦ випустило нове видання для плекання екологічної свідомості дітей Божих. Екоказка «Нова сусідка» розповідає про пригоди «Лаудато Сі» (екологічної енцикліки Папи Франциска) у бібліотеці християнської родини.

Екологічний імператив у соціальній доктрині Католицької Церкви


Продовження. Поч. у №2.   Папа Бенедикт XVI головними екологічними завданнями церкви визначає відновлення первісних стосунків людини з Богом; формування чесноти віри; глибокої духовності та високої моральності.

Довга дорога й свідоме рішення: як Почаївський монастир став унійним та яку роль у цьому відіграв Луцько-Острозький єпископ Діонісій Жабокрицький та московський цар Петро І


Продовження. Початок у №4   Лабіринти (про)російської пропаганди і дійсна історія монастиря Отож, згідно з твердженнями деяких російських авторів, православними залишалися всі почаївські ігумени аж до початку 1720-х рр., а то й до 1731 р. [23, с. 15].

ЛИСТИ ДО НАРОДУ ОТЦІВ ВАСИЛІЯН. ІСТОРІЯ. ФРАГМЕНТИ


Продовження. Початок у №5 (2022 р.) Напередодні Другої світової війни василіянський «Місіонар» став головним духовним провідником українського народу – вірних УГКЦ в Галичині, Закарпатті, Волині й Холмщині та української еміграції в Європі й Америці.

Екологічний імператив у соціальній доктрині Католицької Церкви


Продовження. Поч. у №2.      Відповідальність за довкілля розцінюємо як невід’ємний елемент відповідальності за людину, а також за майбутні покоління, яким сучасники покликані передати незруйнований світ, прийнятий свого часу в спадщину від минулих поколінь.

ОДЯГНУ Я ВИШИВАНКУ...


У третій четвер травня відзначаємо День вишиванки – національне свято, яке покликане зберігати споконвічні народні традиції, заохочувати до створення та вдягання етнічного вишитого українського одягу. Свято вже стало самобутнім і самодостатнім.

НА ЧЕРНЕЧІЙ ГОРІ


22 травня 1861 року відбулося перепоховання Тараса Шевченка на Чернечій горі неподалік Канева. Помер 47-річний український поет (та й не тільки поет) у Санкт-Петербурзі, де жив і працював, мріючи про повернення в Україну.

ДОВГА ДОРОГА Й СВІДОМЕ РІШЕННЯ: ЯК ПОЧАЇВСЬКИЙ МОНАСТИР СТАВ УНІЙНИМ ТА ЯКУ РОЛЬ У ЦЬОМУ ВІДІГРАВ ЛУЦЬКО-ОСТРОЗЬКИЙ ЄПИСКОП ДІОНІСІЙ ЖАБОКРИЦЬКИЙ ТА МОСКОВСЬКИЙ ЦАР ПЕТРО І


Продовження. Початок у №4 Діонісій Жабокрицький підтримує Почаїв Але поступово єпископ-номінант Жабокрицький почав повертати монастирі своєї єпархії з-під юрисдикції Шумлянського у свою. Зокрема, 6 вересня 1695 р.



Оформити передплату

Архів видань


Апостольство молитви