З життя ЧСВВ

Відгомін Різдва


Вчора з друзями їздили у Званівку, возили Вифлеємський вогонь миру. І це був для мене вечір несподіваних відкриттів! Я ніколи не думала, що в церкві можу так добре себе почувати. Оговорюся відразу, що ніякого релігійного виховання я не отримала взагалі. Про яке релігійне виховання може йти мова, якщо я хрестилася у віці 24-х років разом зі своїм новонародженим сином! А мій батько взагалі хрестився майже у 60 років. І в церкві я завжди почувала себе якось не надто добре.

Вишиваний іконостас на Прикарпатті: історія шедевру


Про легендарну чудотворну Погонську ікону Пречистої Діви Марії знає весь християнський світ. Копії цього прекрасного барокового образу XVII ст. має кожна галицька сім’я. Для збереження, пошанування і прослави Пресвятої Богородиці в с. Погоня Небесний Отець вибрав доброго провідника − ієромонаха Нікодима Гуралюка, ЧСВВ, який цього року в листопаді святкує своє 60-ліття. Всі знають о. Нікодима як веселу, безпосередню й життєрадісну людину. Проте до освячених речей він ставиться з надзвичайною серйозністю та особливим трепетом.

Архієрейська Божественна Літургія на парафії отців василіян у Межиріччі


Церква святого Василія Великого в селі Межиріччя Сокальського району засвідчує діяння Божого провидіння упродовж усієї своєї багатовікової історії, що охоплює воєнне лихоліття, радянський період та роки відродження. Її унікальна історія тісно пов’язана з історією села, з різними поколіннями людей, які протягом багатьох десятиліть із сумом споглядали поступове нищення храму, коли атеїстична влада облаштувала там колгоспний склад.

Вшанування великого Митрополита


Вшанування великого Митрополита відбувається не тільки в Західній Україні, але й на загальнодержавному рівні. Слід ствердити й інше: його доба триває, вона не прив'язана до принагідних святкувань, а повсякчас живить національний дух прийдешніх поколінь українського народу. Цій добі вже ніколи не зникнути з духовної мапи України, вона поруч, із нами… Знаковим є її перехід у добу ще одного світоча Церкви – Йосифа Сліпого.

Зловмисники на Високому замку


Зламаний хрест, розбиті фігури біблійних постатей та понівечені таблички. Восени вандали втретє понищили релігійну атрибутику та статуї молитовних жінок на Високому Замку. За 7 років, відколи почали встановлювати стації, вже немає жодної Біблійної сцени, яка б не постраждала від рук невідомих. Діють зловмисники вночі, адже вдень про Хресну дорогу дбають служителі з монастиря св. Онуфрія.

Президент Порошенко у Вільнюсі відвідав храм УГКЦ і подякував за допомогу Україні


8 грудня 2017 року відбувся робочий візит Президента України Петра Порошенка до Литовської Республіки з метою участі у Десятому засіданні Ради Президентів України і Литви. В рамках візиту Петро Порошенко відвідав греко-католицький храм Пресвятої Трійці, де оглянув виставку світлин про Революцію Гідності. У храмі відбулася зустріч з українською діаспорою та нагородження відзнаками України видатних осіб Литви.

ВІТАЛЬНЕ СЛОВО ІЗ НАГОДИ РІЗДВЯНИХ СВЯТ ПРОТОІГУМЕНА ПРОВІНЦІЇ НАЙСВЯТІШОГО СПАСИТЕЛЯ В УКРАЇНІ


Дорогі читачі нашого василіянського часопису «Місіонар»! Безперечно, подія Воплочення Божого Сина і Його народження від Пречистої Діви Марії є одним із наріжних каменів у світогляді переконань кожного християнина. Як визнаємо у нашому Символі віри, «Він задля нас людей і нашого ради спасіння зійшов із небес і воплотився із Духа Святого і Марії Діви і став чоловіком».

Міжнародна наукова конференція, присвячена служінню Василіянського Чину на білоруських землях


У суботу, 4 листопада 2017 року, в Барановичах (Білорусь), у католицькому Катехитичному коледжі імені Зигмунта Лозинського відбулася Міжнародна наукова конференція «Митрополит Йосиф Велямин Рутський і його реформа східнослов’янського монашества. Служіння Василіянського Чину на білоруських землях 1617–2017».

Ювілейні відвідини братів-студентів Василіянського інституту духовних семінарій УГКЦ


Ювілейний рік Василіянського Чину св. Йосафата є важливою нагодою пригадати минуле Чину і його вклад у розбудову Церкви. Це ознайомлення проводилося на академічному й парафіяльному рівнях, про що свідчать наукові конференції та реколекції, проведені при василіянських парафіях.

Храмовий празник Христа Царя та відзначення ювілею 400-ліття Василіянського Чину в Івано-Франківську


У неділю, 29 жовтня, в монастирі й парафії Царя Христа в Івано-Франківську (вул. Незалежності, 181) відбулися урочисті святкування з нагоди храмового празника та відзначення ювілею 400-ліття Василіянського Чину Святого Йосафата.

Проща до монастиря в Покотилівці з нагоди храмового свята Покрови Пресвятої Богородиці


У суботу й неділю 14–15 жовтня 2017 року відбулася проща духовенства і вірних Харківського екзархату УГКЦ до Покотилівського василіянського монастиря Покрови Пресвятої Богородиці. Це вже друга проща греко-католиків, яка проводиться з благословення преосвященного владики Василія Тучапця, ЧСВВ, екзарха Харківського, з Харкова до Покотилівки.

«Зрозуміти суть посвяти наших Чинів і Згромаджень», – Протоархімандрит Василіянського Чину про міжнародну асамблею чернечих настоятелів УГКЦ


19 вересня завершилася І Міжнародна асамблея вищих настоятелів і настоятельок спільнот богопосвячених осіб УГКЦ. У цій зустрічі брали участь і василіянські настоятелі, між якими – Протоархімандрит Василіянського Чину св. Йосафата о. Ґенезій Віомар. З цього приводу він поділився кількома важливими думками.

Упокоївся в Господі Високопреподобний отець Христофор Войтина, ЧСВВ, із Провінції Успіння Пресвятої Богородиці у США


У неділю, 22 жовтня 2017 року, в лікарні у Нью-Йорку, США, на 88-му році життя, 65-му чернечого покликання та 57-му священичого служіння упокоївся в Господі Високопреподобний отець Христофор Василь Войтина (Christopher Basil Woytyna), ЧСВВ, чернець Провінції Успіння Пресвятої Богородиці у Сполучених Штатах Америки, Протоігумен цієї Провінції в 1992—2000 роках.

Отець Юліан Манько


Цього року минає 125 років від народження і 40 років з дня смерті славного ієромонаха, ісповідника віри о. Юліана Манька, ЧСВВ. Іван (у монашестві – Юліан) Манько народився 17 травня 1892 року в багатодітній сім'ї, де було троє хлопців і троє дівчат, у Старому Яжові Яворівського району.

ІГУМЕН ГОШІВСЬКОГО МОНАСТИРЯ: «МОЖЛИВО, ОБИТЕЛЬ ЗАСНОВАНА ЩЕ ЗА КНЯЖИХ ЧАСІВ»


5 жовтня відбулася Міжнародна наукова конференція «Гошівська обитель у духовному і культурно-історичному житті України: феномен українського греко-католицького чернецтва».Оформити передплату

Архів видань


Апостольство молитви