З життя ЧСВВ

Молитва за благословенний навчальний рік у Василіянському інституті


15 вересня три монаші спільноти УГКЦ (Василіянський чин, згромадження редемптористів та оріоністів), які навчаються у Василіянському інституті філософсько-богословських студій ім. митрополита Йосифа Велямина Рутського, зібралися у Львівському монастирі св.

Ієрейські свячення п’ятьох василіянських ченців


28 серпня, на свято Успіння Божої Матері, у Погінському монастирі відбулися ієрейські свячення п’ятьох дияконів-василіян. Свячення уділив преосвященний владика Іриней Білик, канонік папської базиліки Santa Maria Maggiore

Проща як джерело натхнення


У день пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира Великого парафіяни села Межиріччя відбули прощу до Гошівського монастиря. Прочани готувалися заздалегідь молитвою й роздумами, що скеровували їх до витоків історії християнства.

У храмі Крехівського монастиря Святого Миколая відбувся чин облечин у чернечий одяг десяти новиків


У неділю, 15 липня 2018 року, у Крехівському василіянському монастирі Святого Миколая, при якому діє новіціат провінції Найсвятішого Спасителя в Україні, відбулися облечини в чернечу рясу 10-ти братів, які торік розпочали вступний курс до чернечого життя у василіянському чині – так званий період кандидатури.

У монастирі й парафії святих апостолів Петра і Павла в Дрогобичі урочисто відзначили храмове свято


У четвер, 12 липня 2018 року, у Дрогобицькому василіянському монастирі, названому на честь апостолів Петра і Павла, відбулися урочисті богослужіння з нагоди храмового празника.

Храмовий празник у монастирській церкві в Краснопущі зібрав цьогоріч більш як півтисячі паломників


У суботу, 7 липня 2018 року, василіянський монастир Різдва святого Івана Хрестителя, що в селі Краснопуща Бережанського району на Тернопільщині, приймав паломників, які прибули сюди з нагоди храмового празника. Щороку це маленьке село збирає сотні людей на святковий відпуст.

В Улашківському монастирі відсвяткували празник Різдва святого Івана Хрестителя, покровителя обителі


Щороку на свято Різдва Івана Хрестителя в Улашківському монастирі звертаються до сторінок історії обителі. Згідно з переказами, у 1315 році сюди прийшли перші ченці й принесли із собою ікону Івана Хрестителя, через яку впродовж наступних століть Господь обдаровував людей численними зціленнями. Крім того, здавна відомо про чотири відпусти в Улашківському монастирі, один з яких припадає на Різдво Івана Хрестителя, 7 липня (24 червня за юліанським календарем), адже цей святий, чудотворна образ якого міститься в монастирському храмі, є одним із його покровителів.

У Гошівському монастирі відбувся IV Фестиваль карильйонного мистецтва «Дзвони Ясної гори єднають усіх»


У неділю, 1 липня 2018 року, у Гошівському василіянському монастирі відбувся IV Міжнародний фестиваль карильйонного і дзвонового мистецтва «Дзвони Ясної гори єднають усіх».

Янгольські голоси в Андріївському храмі


Якщо людина змалечку вчиться молитви, співу, ласки, то вона проносить це крізь усе життя. Сучасні діти – заручники віртуального світу гаджетів, ком’ютерних ігор і соцмереж, тому потрібно докладати неабияких зусиль, щоб повернути їх у реальний світ. Туди, де є мама, яка шепоче молитву, промовляє тепле слово, пестить ніжними руками, є батько, який про все піклується, завжди готовий підставити своє сильне плече. Саме батьки плекають в нас надію і забезпечують безтурботне дитинство.

Отці василіяни в Канаді та українська еміграція сьогодні


У канадському Вінніпегу проживає міцна українська діаспора, яка ревно підтримує національні церковні та культурні традиції. Від часу до часу сюди для служіння в парафії при василіянському монастирі приїздять отці василіяни з України. Минулого року із цією місією сюди прибув о. Еміліян Ничак (ЧСВВ).

ХРАМОВИЙ ПРАЗНИК У ДОБРОМИЛЬСЬКОМУ МОНАСТИРІ СВЯТОГО ОНУФРІЯ


     Для християн східного обряду 19 серпня є особливим днем у році. Церква святкує Преображення Господа нашого Ісуса Христа. Цей славний празник відзначають і ченці Добромильського монастиря Святого Онуфрія.

Довічні обіти сестер ЧСВВ


     11 серпня у церкві св. Андрія оо. Василіян м. Львова на руки Владики Василія, Екзарха Харківського склали довічні монаші обіти три сестри Василіянки: с. Павла Костюренко, ЧСВВ, с. Міріам Стасюк, ЧСВВ та с. Андрея Яциковська, ЧСВВ.

У василіянському монастирі в Херсоні урочисто відсвяткували храмовий празник святого Володимира Великого


     У неділю, 29 липня 2018 року, у монастирі Святого Володимира Великого отців василіян у м. Херсоні відбулися урочисті богослужіння з нагоди храмового празника. Місцева греко-католицька громада радо вітала гостей.

Молитовна зустріч хлопців у Крехові як нагода знайти себе


     Від 19 до 22 липня 2018 року в Крехівському монастирі Святого Миколая відбувалася молитовна зустріч 30 юнаків які прибули сюди в спокої серця, щоб краще познайомитися з чернечим життям, отримати духовну поживу та розпізнати своє життєве покликання.

Празник у Крехові


19–20 травня Крехівський монастир зустрічав паломників, які прибули зі всієї України, щоб помолитися біля двох чудотворних ікон – ікони Крехівської Матері Божої та ікони св. Миколая.

Проща молоді Стрийської єпархії до Гошева


20 травня 2018 р. Б. відбулася XXVІ Молодіжна проща зі Стрия до Гошівського монастиря отців василіян. Незважаючи на дощову погоду, величезна кількість прочан зі Стрийської єпархії здійснили пішу прощу до Гошівської святині.Оформити передплату

Архів видань


Апостольство молитви