квітень 2019 р.
     23 березня минає 25 років з дня відходу у вічність отця підпільної церкви на теренах Добромильського монастиря Северина (Северіяна, Сиверяна) Гнатюка (ЧСВВ). У буремні роки війни щойно висвяченого молодого ченця призначили парохом сіл Тернави, П’ятниці, Поляни.
З кінця липня і до вересня 1945 року в галицьких греко-католицьких єпархіях на території Західної України були проведені деканальні соборчики, на яких розглядали питання підтримки ідеї «возз’єднання» з Російською православною церквою, чи «підпису за православ’я».
     8 березня 1946 року в знаковому для УГКЦ та Галичини соборі Святого Юра радянські спецслужби, використовуючи священноначалля Російської православної церкви, провели спецоперацію, яку вони ще й до сьогодні називають Львівським возз’єднавчим собором.
березень 2019 р.
Що таке Сиропуст?      Свята церква, помалу готуючи нас до посту, у М’ясопусну неділю наказала не їсти м’яса. У часі Сиропусної, або Сироїдної седмиці церква дозволяє споживати тільки молочні страви, та в Сиропусну неділю треба й від них відмовитися.
  (Із хресної дороги українського народу тридцятих років ХХ ст.)       Під час однієї зустрічі з письменником Василем Білоусом я запитав його, що він пам’ятає про репресії тридцятих років. Ось що він розповів.
Вікторія Бак, кандидат педагогічних наук, парафіянка монастиря отців василіян (с. Званівка), м. Бахмут         Ранок був надзвичайно яскравий.
лютий 2019 р.
Отче Йосифе, розкажіть, будь ласка, історію заснування громади й василіянського монастиря на цих теренах.
– Як починалась дорога до Києва і в чому виражалась місія перебування на Майдані, де вбивали людей, котрі жили Україною і для України?

Будитель українського духу

Постатті святості
     11 лютого 2019 р. сповнюються 125-ті роковини з відходу до вічності ігумена Мукачівського василіянського монастиря о. Анатолія Кралицького (ЧСВВ).
січень 2019 р.
     Через стрімкий розвиток сучасних медіа і їхній колосальний вплив на формування світогляду особистості виникла потреба у фахівцях, що можуть пояснити, як із величезного потоку інформації взяти для себе потрібне, поживне для душі й розуму та відкинути всілякий шлак.
     Любов, яка домінує в житті закоханих людей, зазвичай увінчується укладенням міцного союзу. Саме стосовно цього моменту часто виникають різні суперечності або нерозуміння.      Як укласти добрий шлюб згідно зі своєю вірою та засадами християнського життя?
     Дорогі читачі! Новий 2019 рік почав свою ходу світом, і на нас чекає шерег свят, які заведено зустрічати в родинному колі. Найбільше з них – Різдво, дух якого вже витає повсюди, сповнює нас очікуванням дива.
грудень 2018 р.
     Цю історію розповів мені письменник, громадський діяч, доктор сільськогосподарських наук, професор Уманського сільськогосподарського університету Василь Білоус. Усе своє життя він присвятив вивченню дубових лісів в Україні.
1 Село Тур’є на бойківській Старосамбірщині розкинулося в мальовничому передгір’ї Карпат.

ЛЮБИТИ ЯК ДИХАТИ

Слово редактора
ЖИТТЯ – ЦЕ ЧАС, ЩОБИ ЛЮБИТИ, А НЕ ВОЛОДІТИ! Папа Франциск      Слава Ісусу Христу! Дорогі читачі! Останній цьогорічний номер присвячуємо вічній темі любові до ближнього. Мир в усьому світі – чи здійсненна ця місія? Чи взагалі є якісь досягнення в її реалізації?..
грудень 2018 р.
Отець Іван запам’ятався мені усміхненим і повним життєрадісної енергії. Якщо щось єднає людські життя, то це – усмішка. Чи чернець ти, а чи мирянин, чи акафіст читаєш, а чи переглядаєш стрічку новин, коли в тобі усміхається Бог, ця усмішка сяє на твоїх вустах для служіння іншим.
жовтень 2018 р.
22 жовтня 2018 року минають 10-ті роковини відходу до вічності о. Йосафата Воротняка, ЧСВВ, колишнього головного редактора журналу «Місіонар», настоятеля монастирів у Західній Україні, активного місіонера, реколектанта, провідника різних спільнот. У цій статті пригадаю основні віхи життя й діяльності цієї непересічної особистості. (Детальніше про це написано в численних матеріалах «Місіонара», зокрема в числах 7–8 та 11 за 2008 рік, а також у книжці «Ясний промінь вічного сонця», Львів – Кула, 2009, 79 с.)
     Ієромонах Василь Мендрунь – непересічна особистість. Господь обдарував його багатьма талантами й провадив у нелегкі для церкви часи. Отець Василь дякує Богові і з радістю Йому служить, щодня навчаючись чогось нового.

Місія Богородиці в Україні

Дослідження й повчання
Роль Марії в прийнятті християнської віри      Щоб простежити зародження культу Богородиці і Її вплив на становлення й утвердження християнства Русі, звернемося до давніх писемних пам’яток.
вересень 2018 р.
     Про нього варто пам’ятати, учитися від нього, слухати його слово, удивлятися в його світлий погляд. Він – монах-аскет, але водночас тричі поспіль отримував звання «Людина року» в місті Дрогобичі. Священик, монах-василіянин о. Софрон Яциків.
Галина Кришталь, доктор моральної теології, викладач українських семінарій  та богословських закладів        «Жіноче питання» охоплює коло проблем, які пов’язані з позицією жінки в сім’ї та суспільстві, із захистом її гідності та прав, із
Бесіда з письменником о. Йосифом Будаєм, ЧСВВ - Отче Йосифе, перед навчальним роком побесідуємо з Вами про засади, на яких можна закласти і збудувати щасливе подружнє, чернече чи просто вільне життя у Бозі. Формується воно, як знаємо, ще в лоні матері, але ми почнемо зі школи.
серпень 2018 р.
Святе Письмо, як Боже Слово, відіграє, як знаємо немалу роль у церковному житті. У ньому, крім практичних вказівок, як слід прямувати вузьким шляхом до щасливої вічності, роз'яснення Доброї Новини, опису волі Творця, тощо.
Про теологію тіла – тобто про вчення, яке змінює життя, о. Томаш Яклевіч розмов-ляє з Крістофером Вестом. Крістофер Вест – американець, пропагує теологію тіла, вчення, яке проголошував св. Йоан Павло ІІ.
Він може слугувати зразком парадоксу: граф з полонізованої родини з блискучою освітою та чудовими перспективами покидає все, та йде в монастир, щоб невдовзі стати одним з духовних лідерів українського народу. Пропонуємо підбірку висловів митропо-лита Андрея.
червень 2018 р.
Насамперед слід сказати, що Св. Василій не мав на меті давати якісь визначення молитви у формальному чи схоластичному значенні. Він просто бажав допомогти практично вирішити певні труднощі щодо цього питання.
Монастир Святого Онуфрія – пам’ятка Львова, якій вдалося зберегти в собі часточку духовного й культурного життя з кожного “прожитого” нею століття. Тут усе оповите таємничістю і благодаттю, яка переповнює кожного гостя монастиря.
Дорогі брати і сестри! Дозвольте привітати Вас з великим святом Божої Любові до нас, людей, – празником Серця Христового. З цієї нагоди хочу поділитися з вами деякими думками про культ Серця Христового.
травень 2018 р.

ВИХОВАННЯ СУМЛІННЯ

Дослідження й повчання
Моральна совість починає діяти тоді, коли ситуація ставить конкретній особі питання, на яке слід негайно відповісти виключно власним особистим вибором: «що і як я повинен робити?».
Розмова з кардиналом Йозефом Ратцінґером, префектом Конґреґації віровчення (нині – Папа-емерит Бенедикт XVI)
"Підходжу до великих, овальних кам’яних воріт монастиря. Паркану немає, і через це ворота видаються магічними, ніби портал, який з’явився нізвідки. Хоча… огорожі і справді не треба: праворуч високий пагорб, який з одного боку огортає територію комплексу, а ліворуч – глибокий яр, підійшовши до краю якого бачиш надзвичайні краєвиди. А десь там – у підніжжі – невеликий (зо два десятки хат) хутір Пліснесько.
квітень 2018 р.

ЄРЕТИЧНІСТЬ СПІРИТИЗМУ

Дослідження й повчання
     У наш час науки та стрімкого прогресу, коли техніка, різні винаходи тощо починають опановувати людину – Боже сотворіння, – зростає зацікавлення тим, що немиле передусім Всевишньому, – магією, окультизмом, спілкуванням з позаземними духовними істотами...
     На це запитання відповідає о. Єронім Стипа, OFM, доктор моральної теології. Усупереч тому, що можна подумати про цю тему, текст не призначений виключно для жінок, позаяк не існує якихось «специфічних гріхів», які б скоювали тільки чоловіки або тільки жінки.

ВИХОВАННЯ СУМЛІННЯ

Дослідження й повчання
Новий Катехизм Католицької Церкви про сумління
березень 2018 р.
– Преосвященіший владико, перед входом у Великий піст коротко розкажіть, будь ласка, нашим читачам про зміст Вашої книги «Святе Таїнство покаяння у світлі Христового Воскресіння. Розуміння сповіді в Українській Греко-Католицькій Церкві» (2013). Це монографія, видана на основі перекладу докторської дисертації з німецької мови. Що Ви хотіли донести до вірних своєю працею?

ВИХОВАННЯ СУМЛІННЯ

Дослідження й повчання
У житті молодого Жан-Батиста Клеменса з повісті французького письменника Альбера Камю стається небуденний і визначний випадок. Головний герой, відомий адвокат у Парижі, який веде розповідь від першої особи, так сам себе характеризує:
Роздуми Святішого Отця зосереджені на євангельській притчі про багача і Лазаря. Дорогі брати й сестри, Великий піст – це новий початок, дорога, що веде до надійної мети: до Пасхи Воскресіння, до перемоги Христа над смертю.
лютий 2018 р.
Коли брат Надії розповів про своє покликання, мама була в шоці: "Як в монастир підеш? Я хочу мати внуків". Брат їй на те відповів просто – "Будете мати внуків по всьому світу".
Есе, написане 1971 року, за сім років до того, як монсеньйор Ратцінгер став кардиналом.
Про легендарну чудотворну Погонську ікону Пречистої Діви Марії знає весь християнський світ. Копії цього прекрасного барокового образу XVII ст. має кожна галицька сім’я. Для збереження, пошанування і прослави Пресвятої Богородиці в с. Погоня Небесний Отець вибрав доброго провідника − ієромонаха Нікодима Гуралюка, ЧСВВ, який цього року в листопаді святкує своє 60-ліття. Всі знають о. Нікодима як веселу, безпосередню й життєрадісну людину. Проте до освячених речей він ставиться з надзвичайною серйозністю та особливим трепетом.
січень 2018 р.

Божа Матір над Бахмутом

Вчимося з життя
Ми живемо в тривимірному світі, скуті оболонкою людського тіла. Ототожнюючи свою внутрішню безкінечність з тривимірним тілом, ми обмежуємо свої можливості та перешкоджаємо зв’язку з Богом, який є духовним джерелом нашого земного існування. Цей зв’язок народжується в глибинах серця через високі відчуття любові, краси, гармонії. Нас захоплюють теплі хвилі вдячності, ніжності, щастя саме тому, що ми є носіями Духу, а все прекрасне народжується в Дусі, та лише потім має свій вияв у зовнішньому світі. Дух людини не існує ізольовано від Вищого Світу, він потребує взаємодії з Ним через молитву, милосердя або любов.
У той час, як багато людей сперечаються про те, чи хоче Бог, щоб ми процвітали, інші взяли й довели, що процвітання можна використовувати на благо. Сьогодні я хотів би представити до Вашої уваги 8 найвпливовіших християнських бізнесменів, які, дотримуючись Божих принципів у бізнесі, змогли досягти не тільки вагомих результатів, але й стати прикладом милосердя і служіння людям.

НОВОРІЧНА ПРИЗАДУМА

Дослідження й повчання
«Ось тепер час сприятливий, ось тепер день спасіння» (2 Кор: 6, 1–18); На мені дух Господній…, – каже Христос, – сьогодні збулося писання у вухах ваших!» Kлючовим словом тут є слово «час» у його життєвому і екзистенціальному вимірі.
грудень 2017 р.
10–12 листопада 2017 р. у Василіянському монастирі у Вільнюсі (Литва), відбулися святкування ювілею Василіянського Чину св. Йосафата.
Ювілейний рік Василіянського Чину св. Йосафата є важливою нагодою пригадати минуле Чину і його вклад у розбудову Церкви. Це ознайомлення проводилося на академічному й парафіяльному рівнях, про що свідчать наукові конференції та реколекції, проведені при василіянських парафіях.

Львівська «Аколада»: «Достойно є!»

Дослідження й повчання
Нещодавно із Болгарії до Львова повернувся добре відомий в Галичині та поза її межами творчий колектив — Народний камерний вокальний ансамбль «Аколада» Народного дому «Просвіта» Національного університету «Львівська політехніка». Співочий гурт був учасником представницького ХІV міжнародного фестивалю духовних піснеспівів «Свята Богородице – Достойно є», який відбувався у болгарському місті Поморіє.
листопад 2017 р.
Часто Католицьку Церкву звинувачують у тому, що вона перешкоджає науковим дослідженням, які можуть стати корисними для людства. Але історія показує, що серед всесвітньо відомих науковців, чиї винаходи змінили хід людської історії, було чимало католиків.

Чи є диявол в Старому Завіті?

Дослідження й повчання
Святе Письмо – це безмежне джерело знань для християнина, звідки він, немов з бездонного колодязя, черпає все нову й нову духовну поживу. Часом вона знаходиться легко, іноді – відкривається раптово або ж після прочитання набуває нового значення, а буває й так, що ми потребуємо тлумачення мудрого та досвідченого наставника.
Могутність біотехнологій, що вже тепер уможливлюють немислимі раніше маніпуляції, ставить вражаючі запитання, а тому невідкладним завданням сьогодення є посилити студії наслідків такої еволюції суспільства в технологічному сенсі, аби опрацювати антропологічну відповідь, що буде на висоті цього епохального виклику.
жовтень 2017 р.
Відоме на Прикарпатті село Гошів розкинулося в низині річки Свіча біля самого підніжжя Бескидів. Широке село розділяє ще одна річка – Лужанка, яка впадає у Свічу, а Свіча – у всім відомий Дністер.

НА ЗАХИСТІ СВЯТИХ ІКОН

Дослідження й повчання
23 жовтня Церкви східного обряду вшановують пам'ять Святих Отців VII Вселенського Собору, які засудили єресь іконоборства.
«Найбідніший серед бідних» – такий заголовок має стаття італійського публіциста Карло Казіні, присвячена думкам святої Матері Терези з Калькутти про лихо аборту, що побачила світ у суботньому номері ватиканського часопису «L’Osservatore Romano».
вересень 2017 р.
За часів Австрії мого тата взяли на війну. Мама часто хворіла, а я була ще дитиною. На маму і на мене уряд виплачував пенсію, за мамину пенсію ми жили, а те, що мені припадало, мама клала на книжку. Мама переживала за мене, боялася, коли помре, щоб я не була бідною. Хотіла заощадити якісь гроші.
День неділі, 13 серпня, був особливим для п’ятьох ченців, які впродовж 7 років йшли до цієї знаменної події. Брати: Павлик Піо, Роман Якимець, Йосиф Баранецький, Антоній Печорник та Борис-Ярослав Процик за посередництвом трьох чернечих обітів повністю прирекли себе на жертовне служіння.
У неділю 9 липня 2017 року в храмі Крехівського василіянського монастиря святого Миколая відбулися облечини в чернечий одяг шістьох кандидатів до Крехівського новіціату, який діє при цьому монастирі.
липень 2017 р.
Тема дисертації молодого науковця є набагато ширша – “Станиславівська єпархія Греко-Католицької Церкви в суспільному житті Галичини (1885–1946 рр.)”, та водночас вона і про василіян.
У травні цього року Джим Кевізел приїхав до Польщі на запрошення Лицарів Колумба. В інтерв'ю для польського видання "W Polityce" він говорив про свою віру, зйомки "Страстей Христових", заплановану роботу над фільмом про Воскресіння Ісуса, а також про Івана Павла ІІ та його вплив цього Папи на його життя.
Духовна спадщина Митрополита Андрея Шептицького є надзвичайно велика. Він по праву вважається одним із найбільших авторитетів у нашій Церкві. Андрей Шептицький у своїх творах не раз порушував питання цінності життя, засуджуючи убивсто. Про це йдеться в декреті «Не убий», виданому 21 листопада 1942 р., й у низці інших послань, в яких Митрополит торкається проблем війни, самогубства, абортів.
червень 2017 р.

Акушерка з Аушвіца

Постатті святості
«Коли людина щойно прокинулася, їй, зазвичай, вдається правильно потрапити ногою тільки в один капець. Якщо маму вночі викликали, вона, власне кажучи, часто в одному капці й вибігала», — пригадує син Станіслави Лещинської, Броніслав. «Вона молилася до Матері Божої так: “Надягни хоча б один черевичок, але прийди з допомогою!”. Мама казала, що ніколи не була розчарована», — веде далі він.
У 1920–1945 роках ХХ століття дуже багато василіян провадили душпастирську діяльність, виховуючи українське суспільство у дусі побожності та праведності. Доносячи людям Боже Слово у воєнні роки, ієромонахи зазнавали багатьох гонінь та переслідувань. Серед них був також о. Методій Михайло Болецький, ЧСВВ.
Життя святої Терези було нелегке, але вона переборювала себе й усміхалася навіть тоді, коли їй важко було це робити... «Я не проміняла б і десяти хвилин любові до ближнього на тисячу років світських забав».
травень 2017 р.
У неділю, 9 квітня 2017 року, відзначив 50-літній ювілей священичого служіння о. Порфирій Підручний, ЧСВВ. З огляду на Великий піст і прохання отця-ювіляра великого святкування з нагоди ювілею не було, а о. Порфирій урочисто відслужив подячну Божественну Літургію в монастирському храмі з численною українською громадою.
Я вдячний Богові, за можливість зануритися й поділитися історіями Людей Слова – редакторів і видавців журналу «Місіонар», шлях яких був здебільшого хресним, і заслуговує на особливу шану й пам’ять.
Для нас цілком очевидно, що найважливіше – слідувати головному посланню з Фатіми: «Покута, покута, покута!». Особливо в час 100-річчя об’явлень належить гаряче молитися за навернення Росії (Бог сам знає, що з нею робити). А є ще багато цікавих фактів, пов’язаних із цим об’явленням. Їх варто згадати з нагоди ювілею цих Марійних об’явлень.
квітень 2017 р.
Ти питаєш мене: «Чи радію я?»  А як інакше? Поки віра дає мені сили, я завжди веселий! Блаженний Петро Фрассаті Дорогі брати і сестри! Великдень і Різдво – це празники родинні.

Бог і диявол — за ким я йду?

Дослідження й повчання
Подане нижче інтерв’ю Йозеф Ратцінґер (майбутній Папа Бенедикт ХVI – 16 квітня йому виповнюється 90 років), на той час кардинал Католицької Церкви, дав італійському журналу «Una voce grida» ще в березні 1999 року. – Ваше Високопреосвященство, що таке магія?
Блаженний священномученик о. Мартін Мартінес Пасквал залишив нам і фотографічне свідчення своєї християнської перемоги.
березень 2017 р.
Дорогі брати і сестри! Змінюється пора року, стають довшими сонячні дні, й перед нами відкривається дорогоцінний час, в якому ми матимемо можливість робити  більше добра, зможемо подбати про кожну мить, яку дарує нам Господь...
Петро ШКРАБ’ЮК  Цього разу я розповім про людину, яка в молодості висаджувала в повітря церкви, потім покаялась, навернулась до Бога та увійшла в історію правозахисного руху 60-70 рр. ХХ ст. як один із найчільніших і найколоритніших його репрезентантів.
 ВОЛОДИМИР ГІЩИНСЬКИЙ Викладач Боршівського коледжу, член Національної спілки журналістів України   Насмперед, необхідно звернути увагу на те, що ряд дослідників київської старовини ще у другій половині ХІХ ст. аргументовано  переконливо твердили, що уніати в 1596 р.
лютий 2017 р.
Я була пiдлiтком, коли в нашiй сiм’ї почалася чорна смуга – батьки майже водночас втратили роботу. Вiдкладенi грошi дуже швидко закiнчилися, а пошуки нового заробiтку не давали результату.

Історія одного покликання

Вчимося з життя
Одна притча нам говорить про таке: Один багатий чоловік мав трьох друзів. Першого він дуже любив, часто гостював і бенкетував з ним, розмовляв про своє щасливе майбуття і дуже дорожив своїм приятелем.

Cатаніст, що став святим

Дослідження й повчання
 Розповіді про блаженного Бартоло Лонґо, заліченого до лику блаженних 1980 р. св. Йоаном Павлом II, справді вражають. Святий Франциск Ассизький часто повторював братам, що якщо Бог зміг діяти через нього, Він міг би діяти через будь-кого іншого.
січень 2017 р.
Пам’ятаймо про вдів і сиріт війни! Нехай вже постріли заснуть, і стане тиша над полями, Бо чорні квіти там цвітуть, де поливаються сльозами. Щоб наречені юних літ всміхались створені любити. Хай на колінах білий світ прощення молить в чорних квітів.
 Ніколас Вуйчич народився 4 грудня 1982 року в австралійському м. Мельбурн в сім’ї сербських емігрантів. Мати – медсестра, батько – пастор. Це був їхній довгоочікуваний первісток. Батько був присутній при пологах. Він побачив плече немовляти – що таке?
Людина світу, великий старець, заслужений священик та монах, патріот України і свого Чину – світлої пам’яті отець Доротей Шимчій, ЧСВВ, упокоївся в Господі 3 грудня 2016 року у м. Бучач, на 102-му році життя.
грудень 2016 р.

Якщо слабка християнська віра...

Дослідження й повчання
Що не кажіть, але багато хто вдається до певних пересторог, які ще називають забобонами. То жінку зустріли з порожніми відрами (ні, щоб допомогти води набрати), то поспішаємо у нагальній справі, а назустріч священик (навпаки, привітайся за християнським звичаєм, отримай благословення – і все вирішиться, а не оминай), то чорний кіт перебіг дорогу (а чому не сивий, що щасливий?.. Взагалі, чим котик завинив перед вами?..), то ластівка у хату залетіла і безпомічно б'ється об шибку вікна (невже Божа пташка може принести нещастя?..) Марновірство, та й годі! Все ж, як з’ясували вчені, воно негативно впливає на психіку людини, пригнічує її, позначається на здоров’ї.
Перебуваючи в Хорватії, виконавець ролі Ісуса у фільмі Мела Ґібсона «Страсті Христові» Джим Кевізел дав інтерв’ю Хорватському католицькому радіо.
За Божою благодаттю сьогодні розпочинаємо святкування 400-річного Ювілею заснування Василіянського Чину Святого Йосафата. Наші думки линуть у 1617 рік у Новгородовичі, де на першій Капітулі ченці п’яти монастирів під проводом Митрополита Йосифа Велямина Рутського отримали від нього «Спільні правила св. Василія Великого» та «Партикулярні Правила», де укладено «Капітульні Конституції» і так засновано новий об’єднаний Чин під проводом одного настоятеля. Його основна програма була наступна: «Через віднову ченців – відновити Східну Церкву».
листопад 2016 р.

Богородиця врятувала мене

Вчимося з життя
Я була простою дівчинкою з села, яка прагнула вирватися з нього, щоб стати «крутою». Після закінчення школи, мої батьки трохи заробили грошей і відправили мене вчитися в місто. Я дуже раділа, адже це мрія мого життя.

Хабар — це гріх!

Дослідження й повчання
Боже, коли ж ми вже нарешті станемо добрими Твоїми дітьми, а не слугами зла? Доки ми будемо нищити себе та свої душі, думаючи, що робимо собі добро? Коли ми вже звернемо свої очі до неба і попросимо в тебе спасіння?
О, в порушенні цієї заповіді я стала справжнім професіоналом! Вам дивно таке чути? Але ж на той час батьком мені вже став диявол. Зрештою, кожен з нас має когось за батька: чи то Бога, чи диявола, який змагається з Богом за батьківство людини.
жовтень 2016 р.
Останнім часом у світі, зокрема в Україні, через Інтернет і не тільки, поширюють різні приватні «об'явлення», лжепророцтва, котрі містять у собі домішки єретичності, суперечності у відповідності до офіційного вчення Католицької Церкви і св. Писання. Чималого ажіотажу наробили термінові «Господні попередження», нібито «послання» нашого Господа Ісуса Христа до людства через жінку Марія. Це так звані «ірландські об’явлення» разом із сумнівною «печаттю живого Бога» , «Книгою істини» чи «молитвами» хрестового походу. Вірити в них і їх розповсюджувати – злочин проти християнської віри.

Розлука з чаркою

Дослідження й повчання
Ми, котрі жили довгий час разом і були нерозлучні товариші. Ти знаєш, як я тебе любив, чарко, я любив тебе більше, як свою жінку і дітей своїх, а любив тебе над все у моїм житті. Я любив тебе так, як отець любить свою первородну дитину; як мати любить свою дитину у себе на руках...

Наші діти у соціальних мережах

Дослідження й повчання
Проблема впливу соціальних мереж на дітей молодшого шкільного віку вивчалась у недостатній мірі. Британський біолог Арік Сігман стверджує, що фізіологічні процеси в організмі протікають по-різному в залежності від того, знаходиться людина наодинці, в суспільстві чи у віртуальній реальності. Він стверджує, що надмірне захоплення соціальними мережами в Інтернеті може пошкодити здоров’ю через скорочення спілкування з реальними людьми. Це негативно впливає на роботу імунної системи організму і процеси мислення.
вересень 2016 р.
Антонова Вікторія,10 клас Боже святий, всемогутній, Прошу у Тебе небагато, Лише, щоб воїн, що воює на Сході, Повернувся до рідної хати. Нехай він рук не покладає, Тримає міцно зброю, Знає, що його чекають Дружина, діти й мати вдома.
Можливо, хтось ще не знає або й не чув про кохання з першого погляду. Вам дуже кортить пережити це відчуття. Хто як не хлопці можуть знати про секс більше ніж дівчата, але нічого про справжню віддану любов.
В одній із сучасних соціальних мереж, віртуальний знайомий, якось мав дискусію у масонській групі (їх там немало), дізнався дещо цікаве... Його завжди турбувало питання: що ж насправді ховається за "Великим Архітектором?.." І от він знайшов цю потрібну відповідь − це Ваал.
серпень 2016 р.
Пробачення ніколи не дається легко. Але якщо цього не робити, «образи ростуть і пускають коріння». Будь-яка помилка або падіння коханої людини може зруйнувати зв’язок любові. Уникнути цього допоможуть чотири цінні поради Папи Франциска.
На зустрічі, яку організував в рамках екуменічних передвеликодніх реколекцій сайт «Духовна велич Львова», о. Назарій Лозинський, викладач Львівської православної богословської академії УПЦ КП, допомагав присутнім знайти відповіді на різні запитання.
Як звичайна молода сім’я ми чекали на дар батьківства. Рік не получалось… «Не біда, ще будуть» – казали ми. Завагітніли …. викидень, через півроку ще один. Почались безкінечні обстеження, але причини виявити не вдавалось...
червень 2016 р.
Не секрет, що соціальні мережі зараз ростуть мов гриби після дощу. Всі вони нам добре відомі: MySpace, Facebook, Twitter, Вконтакті… Їх одразу всіх і не згадаєш. Відбираємо у себе час і цікаві миті життя. Немає такого студента, який не чув би за соціальну мережу. Ми поклоняємось їм як лжепророкам. Обманюємо себе, коли кажемо, що так знімаємо стрес, головний біль. Спілкуємося за допомогою різних гаджетів з тим кого ми не бачимо. Але жити так не можна.

Чудо святого Антонія

Дослідження й повчання
Як чудес шукаєш, до Антонія іди, просьби і терпіння у стіп його зложи
Цей порятунок подав мені Господь у м. Вишгороді Київської об. Місто Вишгород знаходиться вище від Києва на 25 км. проти течії Дніпра. Це місто було приданим кн. Ольги на час її одруження з кн. Ігорем, і де спочивали останки її правнуків святих українських кн. Бориса і Гліба. Виховані у християнському дусі, молоді князі воліли за краще віддати своє життя Богові, аніж підняти меч на пожадливого до влади брата Святослава та пролити невинну кров у міжусобицях!
травень 2016 р.

Субота — день Марії

Дослідження й повчання
Здається, що у великому Пасхальному Триденні існує якась пустка, мить очікування та мовчання між розп’яттям та воскресінням. Цю пустку заповнює Особа, яка має Серце, сповнене надії та впевненості, бо Її віра — лише Її віра! — не захиталася. Коли Бог провістив Її у Книзі Буття, тоді Вона стала знаком приходу Спасителя. Її народження вітали як світання, що заповідає сонце. Велика Субота є типовим днем Марії і все більше поширюється звичай святкувати в цей день «годину Марії». Серед людей цілого світу жива надія була тільки в Неї, бо лише Вона довірливо очікувала годину тріумфу Спасителя.
Доволі часто доводиться мати в м. Івано-Франківську похорони. Ховаю різних людей: бідних і багатих, молодих і старших тощо. У більшості випадків усе закінчується на цвинтарі в с. Чукалівці. І що я зауважив? Що майже кожен, начебто християнський похорон, оповитий грішними забобонами (помилковою вірою), якимось напів’язичництвом... Ми християни чи хто?
Серед багатьох мільйонів християн, які присвячують своє життя Богу, я прагну пригадати постать, яка в післявоєнній історії львівської Церкви і нашої краківської провінції відіграла неоціненну роль. Думаю, що ми можемо його назвати наріжним каменем, на якому сьогодні відбудовуються парафіяльні спільноти і святині львівської архідієцезії. Серед багатьох мільйонів християн, які присвячують своє життя Богу, я прагну пригадати постать, яка в післявоєнній історії львівської Церкви і нашої краківської провінції відіграла неоціненну роль. Думаю, що ми можемо його назвати наріжним каменем, на якому сьогодні відбудовуються парафіяльні спільноти і святині львівської архідієцезії.
квітень 2016 р.
«Насправді, багато вірних терплять з приводу краху свого подружжя і часто пригноблені сумнівом про те, чи їхнє подружжя дійсне чи ні», — розпочав свою промову Папа Франциск, зустрічаючись 12 березня 2016 р. з учасниками формаційного курсу щодо оновлення церковних процесів у справах подружжя, що відбувався цього тижня у Римі і був організований Римською Ротою, одним із трьох найвищих трибуналів Апостольської Столиці.

Про екзорцизм, зраду Юди...

Дослідження й повчання
Екзорцизм (від грец. «екзорцізмос») є процедурою вигнання злих духів чи бісів, тобто надприродних істот, із одержимих людей завдяки певним церковним обрядам, молитвам тощо. В неодного вже через спостерігання за феноменом екзорцизму пробудилась віра у Творця всього. Твердять, що найпершим екзорцистом був не хто інший, а сам Ісус Христос. «Диявол — не метафора і не абстрактне поняття, а особистість, безтілесна, але все-таки особистість», — мовить головний екзорцист Ватикана о. Габріель Аморт.
Діти — наше майбутнє, тож мусимо бути відповідальними за їхнє виховання. Важливу роль у цьому відіграє родина. Адже діти приймають те, що ми їм даємо, повторюють нашу поведінку. Свої труднощі і особливості має виховання дітей у підлітковому віці. Напевне, в думках не в одної матері чи батька, коли їхня дитина починала дорослішати, закрадалась така думка: «Господи, невже, коли я була підлітком, то теж поводилася настільки жахливо?!» Нашою помічницею у вихованні дітей є Благословенна Анна-Марія Таїджі, адже була зразковою мамою аж семи дітей. Та чи є можливим поєднання в одній людині найкращих рис дружини, матері і навіть свекрухи та тещі? Виявляється, так, Благословенна Анна-Марія це довела своїм життям, ідеально виконуючи свої родинні обов’язки.
березень 2016 р.
Папа Франциск слушно зазначає: «Він [Господь] цікавиться кожним з нас; Його любов не дозволяє Йому бути байдужим до того, що відбувається з нами». «Аби втілити на практиці це свідчення милосердя, необхідна зустріч із Господом, який перемінює серце та світогляд людини. Справді, це — свідчення любові Бога до кожного з наших братів і сестер (...), яке показує істинний сенс християнського милосердя. Благодійність не може бути зведена до простого гуманізму або до проекту людського розвитку.
На початку Тайної вечері Христос звернувся до своїх учнів: «Я сильно бажав спожити оцю пасху з вами перш, ніж мені страждати» (Лк.22:15). Він заповів, щоб ми споживали Його Тіло і Кров, тому Церква на Службі Божій закликає до святого Причастя, а в катехизмі УГКЦ «Христос — наша Пасха» читаємо: «До таїнства Євхаристії приступаємо протягом усього життя, адже через нього ми постійно зростаємо в благодаті богосинівства...

6 посудин щастя для подружжя

Дослідження й повчання
Шість з половиною років тому я була скромною нареченою, яка мріяла про щасливе майбутнє. Я була певна, що багато знаю про кохання та шлюб, бо ж відбула дошлюбні катехизи у нашій церкві. Насправді ж, я не знала нічого. Я визнаю, що знаю ще досить мало, але хочеться вірити, що дещо я таки зрозуміла.
лютий 2016 р.
Сестра Ліджі Пайяппіллі розповідає про своє служіння через заступницьку молитву, ділиться своїм досвідом, який отримала, зустрічаючись з різними людьми, і радить всім постійно перебувати в освячуючій благодаті, приймати Таїнства і якщо турбує здоров’я, то починати від впорядкування свого духовного життя, а тоді вже йти до лікарів.

Помічник у фінансовій скруті

Дослідження й повчання
Є на землі місця, відвідавши які, думками линеш туди знову і знову. Цього літа відвідала Борислав — новітній український Люрд, місце сучасного паломництва, де покояться 700 мощей святих Христової Церкви. Перебуваючи у храмі святої Анни, кожен мав можливість поставити священикам свої запитання. Багатьох прочан схвилювала ситуація, яка склалася сьогодні в Україні. Хто ж може допомогти нам у фінансовій скруті? Священик дав змістовну відповідь на це запитання.
Ватиканське агентство Fides, орган конгрегації євангелізації народів, підготувало статистичні дані про життя Католицької Церкви на місійних територіях. Дані взяті з останнього видання «Книги церковної статистики» і відображають становище на 31 грудня 2013 року.
січень 2016 р.

Милосердя Боже

Дослідження й повчання
Святіший Отець Франциск Папа Римський, 13 березня 2015 р. проголосив 2016 р., Надзвичайним Ювілейним Роком Божого Милосердя, який розпочався в Свято Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії і триватиме до неділі Царя Христа. З цієї нагоди, пропонуємо коротенькі роздуми над глибиною Божого Милосердя до людини, її немочей, слабкості; відтак над милосердям чи немилосердям людини до людини і до Бога. Блаженніший Святослав, Верховний Архієпископ Києво-Галицький, у своєму «Посланні з нагоди проголошення Святого Року Божого Милосердя в УГКЦ», пише наступне: «Бути християнином означає насамперед повірити в Боже милосердя щодо себе, повірити в Божу любов».

Різдвяний подарунок

Дослідження й повчання
Чимало клопоту мали батьки зі своєю Стефкою. І борщик їй не смакував, і суконка не така, як в других, і в хаті не так прибрано, як у людей. На все нарікала та була невдоволена. А батьки були небагаті. Жили в місті, мешкали в сутеринах і гірко працювали на кусник хліба. Батько в броварі носив бочілки, а мати прала білизну по домах. Важка була праця, а й не все можна було дістати, і доводилося бідувати.
Доволі часто доводиться бачити, як чи то звичайні перехожі, чи то навіть державні мужі на тілі, на одязі, на авто, а то й на пеленах дітей, яких несуть до церкви, до Хрищення (!), чіпляють червоні нитки, стрічки. Коли запитати для чого вони це роблять — пояснюють — аби захистити себе, дітей, чи майно від зла, від завидющих очей — вроків. На жаль, ніхто з цих людей не може точно пояснити, яким саме чином ця нитка — а не «щит віри» (Еф. 6, 16) має їх захистити, однак всі вони твердо переконані, що такий захист дієвий. І водночас, ні для кого не секрет, що саме червоні нитки є частим підручним засобом у різних магічних обрядах.