Місіонар № 10 (282)


Зміст


Загальний: Щоб журналісти в своїй діяльності завжди керувалися повагою до правди й справжніми етичними цінностями.

Євангелізаційний: Щоб Світовий день місій оновив у всіх християнських спільнотах радість і відповідальність у звіщанні Євангелія.

Місцевий: За пошану до природи й поміркованість в їжі й поведінці на святкових обідах.

Покровитель: ап. Тома.


Онлайн-версія часопису
Читайте у цьому номері:

КРОСВОРД «ВИБЕРІТЬ СЛОВО»

У вільну хвилину
Підготувала Леся ШТИКАЛО (впишіть в кросворд вказані слова)   5 ЛІТЕР: АМВОН, АНГЕЛ, ІБСЕН, ІНДІЯ, КЕЛІЯ, КНИГА, КОЗАК, ЛІЛЕЯ, МАРТА, ОБЛІК, ОМЕГА, РАДІО, СОПОТ, ТАВОР, ХІТОН, ЮНОНА.

ЗА ВСЕ ТОБІ Я ДЯКУЮ

Подяка лине до небес
Хочу подякувати Богу і Матері Божій Неустанної Помочі за особливі ласки, виявлені до мене. Наприкінці серпня цього року потрапила у лікарню з небезпечним для життя діагнозом. Завдяки молитвам людей, які молилися за мене, вдалося уникнути операції та подолати загрозу. Особливо дякую о.
Слава Ісусу Христу! Хочу поділитися з вами, дорогі брати і сестри в Христі своєю історією про чудо зцілення від так званих невиліковних хвороб. Я, Вислоцька Ганна Андріївна, 25. 03. 1948 р. н., родом із Старосамбірщини Львівської обл. Зараз проживаю у м. Львові.

Тітка Марія

Вчимося з життя
о. Мелетій БАТІГ, ЧСВВ – Якщо у вас, шановний отче, є ще трохи вільного часу, то я вам розкажу дещо про свою дорогу тітку Марію. Вона була дуже побожною, постійно молилася і багато терпіла вже з самого дитинства.
Світ сколихнула звістка про вбивство у Ємені. Вбили тих, хто був найменш небезпечним – сестер монахинь, осіб літнього віку та інвалідів. Однак у всій цій історії є також і чудо.
У 1994 р., коли Каталіна молилась під Хрестом, відчула прагнення цілковитого віддання Ісусові. Побачила тоді велике світло, котре пронизало її долоні і стопи, залишаючи криваві рани. Почула голос: «Радій з приводу дару, котрим я обдарував тебе». З того моменту на її тілі появилися стигмати (на чолі, долонях, стопах і в боці), а Каталіна терпіла муку агонії, поєднуючи їх з терпінням Ісуса на Хресті. Свідком цього випадку був у першу п’ятницю січня 1996 р. лікар Рікардо Кастаньон, свідоцтво якого спричинилося до того, що пережиття Каталіни визнали за правдиві.
Володимир ГІЩИНСЬКИЙ Жоден із василіан, які перебували у монастирі за весь час його існування не перейшов на православ’я.
 Сучасна Церква переживає кризу покликань. Великий галасливий світ рясніє пропозиціями різних можливостей, агітує жити “на повну”, не обмежувати себе і брати від життя все.
«Не вмирай, Україно, будь ласка! Не губись у безодні ночей. Не вбивайте людей цих нещасних, Не вбивайте ще юних дітей” Марія ДЬОМА, м.
Останнім часом у світі, зокрема в Україні, через Інтернет і не тільки, поширюють різні приватні «об'явлення», лжепророцтва, котрі містять у собі домішки єретичності, суперечності у відповідності до офіційного вчення Католицької Церкви і св. Писання. Чималого ажіотажу наробили термінові «Господні попередження», нібито «послання» нашого Господа Ісуса Христа до людства через жінку Марія. Це так звані «ірландські об’явлення» разом із сумнівною «печаттю живого Бога» , «Книгою істини» чи «молитвами» хрестового походу. Вірити в них і їх розповсюджувати – злочин проти християнської віри.

Лука-Хлібодар

Дослідження й повчання
Не так вже й часто була у дитинстві нагода навідатися у с. Долішній Івачів на Тернопіллі до бабусі і дідуся, а саме – 31 жовтня, у день Св. Луки, коли справляли храмове свято, збиралися гості. Хоча церква тоді була зачиненою, її перетворили на колгоспний склад, все ж люди потайки молилися. Таке добре вкарбовується у дитячу пам'ять. Мене завжди дивувало, що напередодні свята Луки бабуся пекла хліб з помолу борошна нового врожаю.

Розлука з чаркою

Дослідження й повчання
Ми, котрі жили довгий час разом і були нерозлучні товариші. Ти знаєш, як я тебе любив, чарко, я любив тебе більше, як свою жінку і дітей своїх, а любив тебе над все у моїм житті. Я любив тебе так, як отець любить свою первородну дитину; як мати любить свою дитину у себе на руках...

Музикою славити Бога...

Дослідження й повчання
Музика – це один із багатьох проявів культури. Вона належить до найдавніших середників, котрі людина вживає, щоб виразити ті чи інші почуття. Музика безперервно розвивається, зазнаючи впливу моди. І ніщо не вказує на те, що цей процес може якимось чином зупинитись.

Три елементи здорової побожності

Дослідження й повчання
Найважливіше у нашій вірі – не те, як виглядає наша молитва, що ми у ній відчуваємо чи переживаємо. Навіть як будеш левітувати і стояти навколішках цілий день у каплиці, то все одно твоя побожність може бути поранена.
Згідно зі Східною християнською традицією Святі Таїнства християнського втаємничення (Хрещення, Миропомазання та Євхаристія) звершуються разом. Отже, день Святого Хрещення вже був і днем Першого Причастя. Про причастя після Хрещення навчали Святі Отці та Вчителі Церкви Юстин Філософ (II ст.), Оріген (ІІІ ст.). Святий Кипріан Карфагенський (ІІІ ст.) та Блаженний Августин Гіппонський (ІІІ-IV ст.). У своїх творах вони вказували на причастя дітей, яке звершувалося у давній Церкві...

Наші діти у соціальних мережах

Дослідження й повчання
Проблема впливу соціальних мереж на дітей молодшого шкільного віку вивчалась у недостатній мірі. Британський біолог Арік Сігман стверджує, що фізіологічні процеси в організмі протікають по-різному в залежності від того, знаходиться людина наодинці, в суспільстві чи у віртуальній реальності. Він стверджує, що надмірне захоплення соціальними мережами в Інтернеті може пошкодити здоров’ю через скорочення спілкування з реальними людьми. Це негативно впливає на роботу імунної системи організму і процеси мислення.
Людина створена Богом на Свій образ і подобу. Її вирізняє серед інших створінь не тільки розум і душа, а й вільна воля, завдяки якій вона може здійснювати різні вибори. Наша воля внаслідок первородного гріха дуже ослабла і ми обмежені, але Бог, не зважаючи на ці обмеження, обдарував нас можливістю відповідати на Його покликання, на Його волю. Це здібність дати Богові відповідь на Його діяння, але варто зазначати, що ця здібність – це також Божа благодать, це Його дар.
Підготував о. Христофор ГАНИНЕЦЬ, ЧСВВ Листопад Загальний: Щоб країни, які приймають численних біженців та вигнанців, знаходили підтримку в своєму прагненні солідарності. Криза з мігрантами, що вимірюється прибуттям сотен тисяч біженців до Європи, і надалі залишається головною.
НАМІРИ АПОСТОЛЬСТВА на Жовтень–Листопад   Жовтень Загальний: Щоб журналісти в своїй діяльності завжди керувалися повагою до правди й справжніми етичними цінностями.

Зцілення молитвою

Слово редактора
Слава Ісусу Христу! Дорогі наші читачі, жовтневий випуск «Місіонаря» заохочує нас до молитви, особливо молитви на Вервиці. Ті, які не розлучаються з вервицею, добре знають: ця молитва могутніша за все.

Ознайомтесь з іншими номерами часопису