Місіонар № 11 (283)


Зміст


НАМІРИ АПОСТОЛЬСТВА на Листопад–Грудень

 

Листопад

Загальний: Щоб країни, які приймають численних біженців та вигнанців, знаходили підтримку в своєму прагненні солідарності.

Євангелізаційний: Щоб в парафіях священики й миряни співпрацювали на службі спільноті, не піддаючись спокусі знеохочення.

Місцевий: За працівників сфер обслуговування, за пошану до всякої людської праці.

Покровителі: мучч. Галактіон й Епістима.

 

Грудень

Загальний: Щоб у всьому світі викорінити залучення дітей до участі в бойових діях.

Євангелізаційний: Щоб європейські народи по-новому відкрили красу, доброту й істину Євангелія, яке дарує радість і надію в житті.

Місцевий: За викорінення індивідуалізму та за бажання батьків залучати дідусів і бабусь до виховання внуків.

Покровитель: преп. Сава Освященний.


Онлайн-версія часопису
Читайте у цьому номері:

КРОСВОРД

У вільну хвилину
Підготувала Леся ШТИКАЛО   ГОРИЗОНТАЛЬНО: 4. … в гріхах наших, гріхи наші без кінця, віра в серці як згасає і надії вже нема (з пісні «До Божого Милосердя»). 7. Швидкісна позавулична транспортна система Києва, Харкова, Дніпропетровська. 8.

ЗА ВСЕ ТОБІ Я ДЯКУЮ

Подяка лине до небес
Слава Ісусу Христу! Шановна редакціє, на сторінках журналу «Місіонар», хочу в особливий спосіб висловити щиру подяку Пресвятій Тройці, Матінці Божій, св. Юді-Тадею, св. Антонію, св. Бенедикту, св. Філомені, св. Марті, св. Анні, св. Терезі, о. Піо, св. Шарбелю, св.

Політика і люди

Вчимося з життя
 Віктор БЕНЕДІТА Коли українці починають говорити про політику, то відчувається обурення і гнів, розпач і недовіра. Недовіра до людей, які стоять на чолі нашого народу, нашої держави. І не дивно, так як за 25 років самостійності, ми зробили крок вперед і три кроки назад...

Розповідь фронтовика

Вчимося з життя
о. Мелетій БАТІГ, ЧСВВ (Із записів 1973 р.)  Цю розповідь я почув під час подорожі, коли їхав у відрядження в Росію. Потяг «Львів-Москва» був повністю заповнений. Служба преси тоді вдало працювала і часто розносили газети і журнали.

Анно, молись...

Вчимося з життя
       Прийшла весна. Побоювання, що можуть бути ще холоди та приморозки, не виправдались. Після довгої холодної зими природа почала оживати. Розцвіли перші весняні квіти: проліски, підбіл, крокуси… Це були перші дарунки весни для бджілок.

Богородиця врятувала мене

Вчимося з життя
Я була простою дівчинкою з села, яка прагнула вирватися з нього, щоб стати «крутою». Після закінчення школи, мої батьки трохи заробили грошей і відправили мене вчитися в місто. Я дуже раділа, адже це мрія мого життя.
КАТАЛІНА: В кінці процесії йшли ангели, котрі були дуже сумні, з руками, складеними для молитви, але опущеним поглядом. МАРІЯ; Це ангели-охоронці людей, котрі тут є, але їх ніби немає. Бо прийшли з примусу, з обов’язку, без прагнення брати участь у Святій Літургії.
Петро ШКРАБ’ЮК, доктор історичних наук, старший науковий співробітник Інституту українознавства ім.
Ісус покликав апостолів:"Ідіть за Мною, а Я вас зроблю рибалками людей. І ті негайно кинули сіті й пішли за Ним" (Мт. 4:20). Ті, що вирішили йти за Ним, спитали: "Учителю, де перебуваєш? – Ходіть, та подивіться.
Федір ЗАЯЦЬ (В документах і описах відповідно до віднайдення мощів св. Йосафата в Білій Підляській у 1915 р. згадується часто про роль у цій події п. Федора Заяця. Тому вважаємо корисним для майбутніх істориків і життєписців подати особисті спомини п. Ф. Заяця, як він їх оформив у 1946 р.

Передчасний похорон «догналізму»

Дослідження й повчання
Певні голоси не так давно у ЗМІ радісно відспівали похоронний марш догналізму, порснувши легенько брудом убік його противників. Проте, насправді, похорон цього псевдорелігійного проекту в Україні занадто передчасний.

Унікальний погляд на тиждень

Дослідження й повчання
ПОНЕДІЛОК – ДЕНЬ УМИВАННЯ Боже, допоможи мені змити мій егоїзм і марнославство. Таким чином я можу Тобі служити з досконалим смиренням через цілий тиждень.
Христина ІЛЯШ, м. Броди Свята мучениця Парасковія, названа П’ятницею, жила в ІІІ ст. в Іконії у багатій і благочестивій сім’ї. Батьки її були дуже побожні і дбали про спільну молитву, а кожної п’ятниці пильно розважали над страстями Ісуса Христа.

Хабар — це гріх!

Дослідження й повчання
Боже, коли ж ми вже нарешті станемо добрими Твоїми дітьми, а не слугами зла? Доки ми будемо нищити себе та свої душі, думаючи, що робимо собі добро? Коли ми вже звернемо свої очі до неба і попросимо в тебе спасіння?

Супроти лихварства

Дослідження й повчання
Не використовуймо чужого нещастя, не торгуймо добротою. Знаю, багато хто з вас не хотів би чути цього, але яка користь із мовчання? Навіть якщо я мовчатиму, щоб нікого не образити, моє мовчання не звільнить вас від покарання. Радше навпаки: покарання стане важчим.
О, в порушенні цієї заповіді я стала справжнім професіоналом! Вам дивно таке чути? Але ж на той час батьком мені вже став диявол. Зрештою, кожен з нас має когось за батька: чи то Бога, чи диявола, який змагається з Богом за батьківство людини.
 У нашій історіографії виразне місце займає унія з Апостольською Столицею за часів Данила Романовича. Ця унія була ефективною і відзначалась коронацією Данила.

УКРАЇНА МОЄЇ МРІЇ

Дослідження й повчання
Лідія КУПЧИК Відсвяткувала Україна свій чвертьвіковий ювілей. Дещо урочисто й святково, дещо сумовито й ностальгічно, дещо гордо та розчаровано… 25 літ тому сталося!
«Твому Серцю, Спасе мій, честь складає весь наш край»  Напередодні свята Різдва Пресвятої Богородиці 20 вересня у м. Самборі, храмі Різдва Пресвятої Богородиці, відбулися нічні чування, в яких дієву участь беруть члени Апостольства Молитви.
Підготував о. Христофор ГАНИНЕЦЬ, ЧСВВ Загальний: Щоб у всьому світі викорінити залучення дітей до участі в бойових діях. Війна ніколи не проходить мимо… Так було і 22 червня 1941 року, коли люди займалися звичними для себе справами. Школярі готувалися до випускного вечора.
  Листопад Загальний: Щоб країни, які приймають численних біженців та вигнанців, знаходили підтримку в своєму прагненні солідарності. Євангелізаційний: Щоб в парафіях священики й миряни співпрацювали на службі спільноті, не піддаючись спокусі знеохочення.

Вірність поклику Ісуса

Слово редактора
 Слава Ісусу Христу! Радо вітаю Вас, дорогі наші читачі! І традиційно на цій першій сторінці запрошую Вас до духовної роздуми, на цей раз над вірністю Божому покликанню. Кожна річ у світі має своє призначення.

Ознайомтесь з іншими номерами часопису