Місіонар № 11 (295)


Зміст


Молитовний намір для Апостольства молитви на листопад

Євангелізаційний: Щоб християни в Азії, даючи свідчення Євангелія своїми словами і вчинками, сприяли діалогу, миру й взаєморозумінню, особливо з послідовниками інших релігій.

Молитовний намір для Апостольства молитви на грудень

Загальний: За літніх людей, щоб маючи підтримку сім'ї та християнської громади, передавали віру й виховували нові покоління, використовуючи свою мудрість і досвід

Покровитель на грудень: Мученик Севастіан


Онлайн-версія часопису
Читайте у цьому номері:

КРОСВОРД

У вільну хвилину
Склала Леся ШТИКАЛО

ЗА ВСЕ ТОБІ Я ДЯКУЮ

Подяка лине до небес
Помоліться за мого батька, який руйнував церкви й каплиці... Мене звати Iван. Маю трьох рiдних дiточок та доньку-приймачку, шестеро внукiв i правнука Iвасика. Хоч дуже давно на пенсiї, донинi допомагаю дiтям у родинному бiзнесi. Так, нашу родину можна навiть назвати заможною.
Василь пролежав в Інституті неврології рівно три тижні, а якщо брати до уваги тиждень у Львові, то виходить, що цілий місяць він був прикутий до ліжка і його лікували з використанням найсучасніших методів медицини. Надія, хресна мама, майже щодня ходила на Ясну Гору, на Службу Божу і молилася на вервиці за здоров’я свого хрещеного. Вона часто підходила до отців у монастирі й просила їх молитися за одужання хлопця. Через якийсь час найстарший віком отець Іван запитав:

Отець Юліан Манько

З життя ЧСВВ
Цього року минає 125 років від народження і 40 років з дня смерті славного ієромонаха, ісповідника віри о. Юліана Манька, ЧСВВ. Іван (у монашестві – Юліан) Манько народився 17 травня 1892 року в багатодітній сім'ї, де було троє хлопців і троє дівчат, у Старому Яжові Яворівського району.
2015року у Видавництві отців василіян “Місіонер” вийшла поетична збірка історика Василіянського Чину, письменника Петра Шкраб’юка “КРЕХІВ у вінку сонетів: історична хроніка”. Цей же небуденний Вінок був опублікований і в нашому журналі (“Місіонар”, 2017, лютий), причому, як і окреме видання, щедро ілюстрований.
Часто Католицьку Церкву звинувачують у тому, що вона перешкоджає науковим дослідженням, які можуть стати корисними для людства. Але історія показує, що серед всесвітньо відомих науковців, чиї винаходи змінили хід людської історії, було чимало католиків.

ПЕРЕБИТЕ КРИЛО

Вчимося з життя
У неділю вранці повертаюся з батьками з церкви. Під час проповіді на Службі Божій священик цікаво розповідав про людську доброту, вияви милосердя до ближнього, взаємодопомогу, готовність прийти на допомогу. Перебуваю під приємними враженнями від цієї проповіді, мудрих слів душпастиря.

Чи є диявол в Старому Завіті?

Дослідження й повчання
Святе Письмо – це безмежне джерело знань для християнина, звідки він, немов з бездонного колодязя, черпає все нову й нову духовну поживу. Часом вона знаходиться легко, іноді – відкривається раптово або ж після прочитання набуває нового значення, а буває й так, що ми потребуємо тлумачення мудрого та досвідченого наставника.

ГІДНІСТЬ ДИТИНИ В ЦИФРОВОМУ СВІТІ

Дослідження й повчання
«Життя кожної дитини є унікальним, важливим та цінним, кожна дитина має право на гідність та безпеку. Однак глобальне суспільство сьогодні суттєво недопрацьовує у захисті своїх дітей.
Могутність біотехнологій, що вже тепер уможливлюють немислимі раніше маніпуляції, ставить вражаючі запитання, а тому невідкладним завданням сьогодення є посилити студії наслідків такої еволюції суспільства в технологічному сенсі, аби опрацювати антропологічну відповідь, що буде на висоті цього епохального виклику.
Покликання – від слова кликати. Люблячий Бог запрошує нас, не дивлячись на нашу зовнішність, зазирає у душу, проникливо вдивляється в очі, оскільки вони випромінюють справжність душі, знаючи наше ім’я, прагне вписати в історію нашого життя неймовірні, прекрасні моменти – вічність, блаженне споглядання, Боже співжиття. Тому не варто боятися сказати Богові “так” – не турбуватися про матеріальний світ, прислухатися до голосу свого серця, роздумати над своїм життям і остаточно вирішити крокувати за Христом.
5 жовтня відбулася Міжнародна наукова конференція «Гошівська обитель у духовному і культурно-історичному житті України: феномен українського греко-католицького чернецтва».
Кожного року в першу неділю після празника Воздвиження Чесного Хреста Господнього Жовква вшановує свого покровителя – святого мученика Партенія, мощі якого від 1784 року спочивають у храмі Пресвятого Серця Христовго при василіянському монастирі Різдва Христового.
Уже вкотре у Погінському монастирі отців василіян відбулася Міжнародна проща вервиці за мир і єдність Церкви. Цього року захід відбувався 30 вересня – 1 жовтня, на нього прибули близько 15 тисяч вірян.
Суботнього дощового дня, 23 вересня, в актовій залі монастиря на науково-практичну конференцію, присвячену 400-літтю Василіянського Чину святого Йосафата, зібралася численна громада. Прибули отці, брати, сестри, освітяни й парафіяни не лише з міста, а й із Закарпатської України та з-за кордону. Поєднали присутніх постаті святих Василія Великого, Велямина Рутського і Йосафата Кунцевича, про яких йшлося на конференції. А ще – вся 400-літня історія і праця їхніх послідовників отців василіян.
22–27 вересня отці василіяни Бучацького монастиря проводили заходи, присвячені 400-літньому ювілею ЧСВВ. Завершилися святкування на храмовий празник Воздвиження Чесного Хреста.
Отець Миколай Микосовський, ЧСВВ, протягом вже майже півроку перебуває на Харківщині у монастирі отців василіян, який є поблизу обласного центру. Туди він переїхав із Івано-Франківська, де протягом п’яти років служив на парафії Царя Христа, що теж належить Василіянському Чину. Своїми враженнями від служіння на Сході України отець Миколай Микосовський поділився із «Західним кур’єром»
Як і щороку, Барська обитель Різдва св. Івана Хрестителя відзначає свій храмовий празник 24 вересня в честь Різдва Пресвятої Богородиці.
23 вересня у Бучацькому монастирі відбувся з’їзд Апостольства молитви Бучацької єпархії із 15 деканатів. Захід відбувся під проводом о. Йосафата Фітеля, ЧСВВ, координатора Апостольства молитви у Бучацькій єпархії.
21 вересня 2017 р. Б. на свято Різдва Пресвятої Богородиці в Улашківській обителі отців василіян відбулося торжественне святкування 400-літтнього ювілею Василіянського Чину.
Святий Севастіян був родом зі Нарбони. Виховувався і навчався у Мілані. Його любов до Христа Спасителя, за словами святого Амвросія, була така велика, що він покинув Мілан, де християни жили тоді в мирі, і пішов до Рима, бо там легше було осягнути мученицький вінець. Був він воїном, і то одним з визначних старшин. Та при цьому прислуговував ув’язненим християнам й скріпляв їх у Христовій вірі.
З Апостольської Столиці, з Вічного Міста Риму, в цей Ювілейний рік 400-ліття відновлення Василіянського Чину, який був і є Вашим духовним провідником, з приємністю засилаю вам мої щиросердечні вітання, благаючи в Господа Бога через заступництво Пресвятої Діви Марії щедрої Божої благодаті та небесних ласк, щоб спільна молитва єднала всіх вас в Божій любові та в плеканні культу Пресвятого Серця Христового та стала джерелом сили й натхнення у вашому подальшому щоденному християнському житті для виховання нашої молоді й дітей в католицькому та національному дусі, щоб принесла мир в Україні через Боже Милосердя.
Євангелізаційний: Щоб християни в Азії, даючи свідчення Євангелія своїми словами і вчинками, сприяли діалогу, миру й взаєморозумінню, особливо з послідовниками інших релігій. Загальний: За літніх людей, щоб маючи підтримку сім'ї та християнської громади, передавали віру й виховували нові покоління, використовуючи свою мудрість і досвід.
Слава Ісусу Христу! Дорогі брати й сестри! Останній місяць осені знаменний подіями і празниками, які є особливо важливими у нашому суспільному й релігійному житті з огляду на їхнє культурне і духовне наповнення.

Ознайомтесь з іншими номерами часопису