Місіонар № 12 (284)


Зміст


Cічень

Євангелізаційний: Щоб всі християни, вірні вченню Господа, через молитву й братолюбство, змагали до відновлення повного євхаристійного спілкування й співпрацювали у напрямі важливих поточних завдань, що стоять перед людством.

Покровитель: св. Василій Великий


Онлайн-версія часопису
Читайте у цьому номері:

РИМ Монастир і каплиця Христа Царя – Дім Головної Управи 11 листопада 2016 – ВАТИКАН, Базиліка св. Петра - Відкриття Ювілею 400-ліття. Урочиста Божественна Літургія спільно з Папською Українською Колегією Святого Йосафата на гробі св. Йосафата.

Кросворд

У вільну хвилину
в

Подяка за отримані ласки

Подяка лине до небес
Пишу Вам листа з Донецької області. Я ходжу в греко-католицьку церкву, мені 55 років, звати Марія. Дякую Господу Богу, Ісусу Христу, Пречистій Діві Марії, святому Юді Тадею, всім святим за вислухані молитви. Я перепрошую апостола Юду Тадея, до якого молюся дев’ятницю за те, що так довго зволікала з виконанням обіцянки написати свідчення про вислухані молитви.
Ця збірка поета о. Василя Мендруня, ЧСВВ складається з віршів, в яких відображено життя Ісуса Христа та Його учнів, Пречистої Діви Марії і святих Ангелів, а також Блаженних і Святих нашого народу. Переважна більшість цих віршів є текстами пісень. Публікуватимемо вірші з нагоди свят і євангельських подій.
Йоіл заклав наскельний монастир. Послушникам обитель друга мила, Що поблизу їм келії відкрила; Церкви постали там, де був пустир.
Вечором Денис прийшовши з роботи до дому, найперше зайшов у кімнату, де лежала його важко хвора мати. Він сидів біля неї і чекав поки прийде дружина з роботи. Вона працювала в аптеці і приходила завжди пізніше. – Мамо, а в Києві знову неспокій.
Гідними подиву у своїй наполегливості й відвазі опору тоталітарній комуністичній системі були дії вірників Закарпаття на захист греко-католицького василіянського монастиря у селі Борóнява біля Хуста. Люди витримували тиск колгоспу, компартії, міліції та інших органів і зберегли свою віру.
Святий апостол Павло говорить: «Щоб уникнути розпусти, кожен чоловік нехай має дружину, і кожна жінка хай має свого чоловіка» і «краще одружитися, ніж розпалюватися». Навіщо ж тоді стільки піднесених слів про християнський шлюб, якщо це всього лише засіб боротьби з блудом?
Колись, не так давно, атеїзм був вірою, яка сама не називала власного імені. Навіть найпалкіші скептики відправляли словесні «служби» на її честь або хоча б на честь «благословень», які людство отримувало від цього. Але зараз по-іншому. Атеїзм чинить сильний вплив на нашу культуру, і цей вплив зростає. Ви можете бути свідками цього всюди: починаючи від полиць із бестселерами у місцевій книгарні й закінчуючи трансформованими з дарвінівськими Ісусовими рибками, яких ви бачите на сусідній машині під час дороги.

Якщо слабка християнська віра...

Дослідження й повчання
Що не кажіть, але багато хто вдається до певних пересторог, які ще називають забобонами. То жінку зустріли з порожніми відрами (ні, щоб допомогти води набрати), то поспішаємо у нагальній справі, а назустріч священик (навпаки, привітайся за християнським звичаєм, отримай благословення – і все вирішиться, а не оминай), то чорний кіт перебіг дорогу (а чому не сивий, що щасливий?.. Взагалі, чим котик завинив перед вами?..), то ластівка у хату залетіла і безпомічно б'ється об шибку вікна (невже Божа пташка може принести нещастя?..) Марновірство, та й годі! Все ж, як з’ясували вчені, воно негативно впливає на психіку людини, пригнічує її, позначається на здоров’ї.
Перебуваючи в Хорватії, виконавець ролі Ісуса у фільмі Мела Ґібсона «Страсті Христові» Джим Кевізел дав інтерв’ю Хорватському католицькому радіо.
 Ювілеї бувають лише у людей. Колектив молодіжного хору при василіянській церкві Вознесіння ГНІХ у м. Золочеві відзначив своє 25-ліття від дня заснування. На хвилі розпаду тоталітарної системи та утворення Української держави відроджувалася і Українська Греко-Католицька Церква.
 Болить душа, і плаче Україна, Тремтить на віях зболена сльоза… Це ж обірвалась пісня солов'їна, Тебе нема… А пісня ж не вмира!   Ти був легендою і піснею водночас, Своєї матері ти – героїчний син, Співець і воїн, і борець Вкраїни. Борців багато!
 Нещодавно, похмурого й дощового недільного дня, у Львівському Палаці мистецтв відбулося напрочуд світле й радісне дійство. Ліга Українських Жінок провела творчий вечір Галини Бреславської під гаслом "Прославлю Бога у своєму серці".
Зустріч спільноти на парафії м. Тисмениці, Івано-Франківської області, в церкві св. Миколая була дуже приємною, радісною і багатолюдною.
Чи пригадуєте  час, коли Вам запропонували стати  головним редактором? Коли людині дарується можливість, одночасно з’являються нові бажання, мрії, запитання. Що прагнули змінити, додати, створити нового у часописі “Місіонар”.
 Під час святкування Ювілею 400-ліття Василіянського Чину Святого Йосафата можна отримати повний відпуст, взявши участь у молитві разом з ченцями-василіянами. На основі повноважень, отриманих від Папи Франциска, Апостольська Пенітенціарія 20 жовтня 2016 р.
За Божою благодаттю сьогодні розпочинаємо святкування 400-річного Ювілею заснування Василіянського Чину Святого Йосафата. Наші думки линуть у 1617 рік у Новгородовичі, де на першій Капітулі ченці п’яти монастирів під проводом Митрополита Йосифа Велямина Рутського отримали від нього «Спільні правила св. Василія Великого» та «Партикулярні Правила», де укладено «Капітульні Конституції» і так засновано новий об’єднаний Чин під проводом одного настоятеля. Його основна програма була наступна: «Через віднову ченців – відновити Східну Церкву».
Число День Покровитель дня Намірення на день 1 нд Муч. Боніфатія за християнську поведінку у проведені свят 2 пн Передсвяття Різдва Христового Свщмч. Ігнатія Богоносця за любов до людей інших національностей 3 вт Муч.
Євангелізаційний: Щоб всі християни, вірні вченню Господа, через молитву й братолюбство, змагали до відновлення повного євхаристійного спілкування й співпрацювали у напрямі важливих поточних завдань, що стоять перед людством.
На цей рік Святіший Отець Папа Франциск подає молитовні наміри у такому порядку:
Слава Ісусу Христу! Дорогі в Христі брати і сестри, уважні читачі нашого журналу, чуйні на слово Істини, діти Божі! Милосердний Господь, вклав у нашу природу любов і дарування себе іншим. Це найбільше багатство й щастя кожної людини.

Ознайомтесь з іншими номерами часопису