Місіонар № 12 (296)


Зміст


Молитовний намір для Апостольства молитви на грудень

Загальний: За літніх людей, щоб вони за підтримки сім'ї та християнської громади, використовуючи мудрість і досвід у переданні віри, працювали над вихованням нових поколінь.

Молитовний намір для Апостольства молитви на січень

Євангелізаційний: Щоб в азіатських країнах християни разом з іншими релігійними меншинами могли жити своєю вірою у повній свободі.

Покровителі: Критські мученики

 


Онлайн-версія часопису
Читайте у цьому номері:

10–12 листопада 2017 р. у Василіянському монастирі у Вільнюсі (Литва), відбулися святкування ювілею Василіянського Чину св. Йосафата.
У неділю, 5 листопада, у Крехівському монастирі св. Миколая відбулися ієрейські свячення чотирьох дияконів василіян з рук владики Василія Тучапця, екзарха Харківського.
У суботу, 4 листопада 2017 року, в Барановичах (Білорусь), у католицькому Катехитичному коледжі імені Зигмунта Лозинського відбулася Міжнародна наукова конференція «Митрополит Йосиф Велямин Рутський і його реформа східнослов’янського монашества. Служіння Василіянського Чину на білоруських землях 1617–2017».
Ювілейний рік Василіянського Чину св. Йосафата є важливою нагодою пригадати минуле Чину і його вклад у розбудову Церкви. Це ознайомлення проводилося на академічному й парафіяльному рівнях, про що свідчать наукові конференції та реколекції, проведені при василіянських парафіях.
У неділю, 29 жовтня, в монастирі й парафії Царя Христа в Івано-Франківську (вул. Незалежності, 181) відбулися урочисті святкування з нагоди храмового празника та відзначення ювілею 400-ліття Василіянського Чину Святого Йосафата.
У суботу й неділю 14–15 жовтня 2017 року відбулася проща духовенства і вірних Харківського екзархату УГКЦ до Покотилівського василіянського монастиря Покрови Пресвятої Богородиці. Це вже друга проща греко-католиків, яка проводиться з благословення преосвященного владики Василія Тучапця, ЧСВВ, екзарха Харківського, з Харкова до Покотилівки.
19 вересня завершилася І Міжнародна асамблея вищих настоятелів і настоятельок спільнот богопосвячених осіб УГКЦ. У цій зустрічі брали участь і василіянські настоятелі, між якими – Протоархімандрит Василіянського Чину св. Йосафата о. Ґенезій Віомар. З цього приводу він поділився кількома важливими думками.
Січень Євангелізаційний: Щоб в азіатських країнах християни разом з іншими релігійними меншинами могли жити своєю вірою у повній свободі.
Загальний: За літніх людей, щоб вони за підтримки сім'ї та християнської громади, використовуючи мудрість і досвід у переданні віри, працювали над вихованням нових поколінь.

Усе важливе, що від Бога

Слово редактора
Слава Ісусу Христу! Дорогі брати й сестри, живемо в час, коли не раз виникають думки: “Хто ж, чи що царює у цьому світі? Чи залишилося щось важливе у цьому житті?”. Ще в далекому 1932 році британський письменник Олдос Гакслі у своєму романі «Прекрасний новий світ» передбачив викривлення як основну характеристику модерну: «У викривленій реальності з її викривленою істиною ніщо не є важливим. Не існує ніяка істина, не існують жодні принципи».

КРОСВОРД

У вільну хвилину
ГОРИЗОНТАЛЬНО: 5. Славне єгипетське місто, де народилася свята мучениця Катерина. 8. Не … красить, а розум. 9. Придбай правду й не продавай її, − мудрість, навчання й … (Приповідки). 10. Що-небудь важливе, видатне. 13. Рекламне видання на одному аркуші.
6 серпня 1917 р. на 85 році земного життя відійшла у вічність Софія Ільківна Гіщинська, з дому Микула. Народилася п. Софія і тривалий час проживала в Пліснеську, історичній частині сучасного с. Підгірці, що в Бродівському районі Львівщини, де розташований давній василіянський монастир, оповитий славою княжого походження.
Катерина Василишина, Володимир і Стефанія Олійники, Богдан Пономаренко, Романія Головецька, Олександра Кальченко, Катерина Міська, Ганна Яцишена, Володимир Гуменецький, Надія Пікус, Богдан Довгань, Катерина Шикало, Марія Гаврик, Іван Терещук, Марія Швець, Катерина Пікус, Іван Гайвішин і Ганна Гаврик. Хто вони? Хто ці особи?

ЗА ВСЕ ТОБІ Я ДЯКУЮ

Подяка лине до небес
Таке блаженство вперше відчуваю… (Присвячую 400-літтю Василіянського чину)
У неділю, 22 жовтня 2017 року, в лікарні у Нью-Йорку, США, на 88-му році життя, 65-му чернечого покликання та 57-му священичого служіння упокоївся в Господі Високопреподобний отець Христофор Василь Войтина (Christopher Basil Woytyna), ЧСВВ, чернець Провінції Успіння Пресвятої Богородиці у Сполучених Штатах Америки, Протоігумен цієї Провінції в 1992—2000 роках.
Слава Ісусу Христу! Дорога редакціє, хочу, з Вашого дозволу, коротенько звернутися через часопис до вірних нашої Церкви як голова Руху «За тверезість життя» Коломийсько-Чернівецької єпархії.

Львівська «Аколада»: «Достойно є!»

Дослідження й повчання
Нещодавно із Болгарії до Львова повернувся добре відомий в Галичині та поза її межами творчий колектив — Народний камерний вокальний ансамбль «Аколада» Народного дому «Просвіта» Національного університету «Львівська політехніка». Співочий гурт був учасником представницького ХІV міжнародного фестивалю духовних піснеспівів «Свята Богородице – Достойно є», який відбувався у болгарському місті Поморіє.
Покликання – від слова кликати. Люблячий Бог запрошує нас, не зважаючи на нашу зовнішність, зазирає у душу, проникливо вдивляється в очі, оскільки вони випромінюють справжність душі. Знаючи наше ім’я, Він прагне вписати в історію нашого життя неймовірні, прекрасні моменти – вічність, блаженне споглядання, Боже співжиття. Тому не варто боятися сказати Богові своє “так”, не турбуватися про матеріальний світ, прислухатися до голосу свого серця, роздумати над своїм життям і остаточно вирішити крокувати за Христом.

XРИСТИЯНИН У СУЧАСНОМУ СВІТІ

Дослідження й повчання
Кожному, хто шукає себе в цьому житті й у вічності. Основа християнської самобутності

Ознайомтесь з іншими номерами часопису