Місіонар № 6 (290)


Зміст


Молитовний намір для Апостольства молитви  на червень

Загальний: Щоб народи рішуче прагнули покласти край торгівлі зброєю, яка є причиню багатьох невинних жертв

 

Молитовний намір для Апостольства молитви на липень

Євангелізаційний: За наших братів, які відпали від віри, щоб вони через нашу молитву і євангельське свідчення знову віднайшли милосердну близькість Господа


Онлайн-версія часопису
Читайте у цьому номері:

Акушерка з Аушвіца

Постатті святості
«Коли людина щойно прокинулася, їй, зазвичай, вдається правильно потрапити ногою тільки в один капець. Якщо маму вночі викликали, вона, власне кажучи, часто в одному капці й вибігала», — пригадує син Станіслави Лещинської, Броніслав. «Вона молилася до Матері Божої так: “Надягни хоча б один черевичок, але прийди з допомогою!”. Мама казала, що ніколи не була розчарована», — веде далі він.

Ітсизм: свобода чи легковажність?

Дослідження й повчання
Кожне століття має свої цінності та ідеали – своєрідні «стовпи» людської думки, які не тільки існують у масовій (під) свідомості, а й використовуються політичними та соціальними інститутами як частина їхньої пропаганди – як несвідомої, так і цілеспрямованої.
Добромильський монастир Святого Онуфрія Великого — василіянський монастир у Добромилі, релігійна й національна святиня України. Монастирська дзвіниця в стилі бароко (1751) має статус пам'ятки архітектури національного значення.
24–25 червня пройдуть святкування 150-ї річниці канонізації Йосафата (Кунцевича) за участі Блаженнішого Святослава та єпископату УГКЦ Іван (Йосафат) Кунцевич народився 1580 року в міщанській родині Гавриїла і Марії у княжому місті Володимирі-Волинському. Він був охрещений у місцевій церкві св. Параскевії Іонійської (П’ятниці). Дитинство й молоді роки Іван провів у рідному місті Володимирі-Волинському.
12–14 травня у Василіянському інституті філософського-богословських студій ім. митрополита Йосифа Велямина Рутського проведено студентську наукову конференцію на тему: «Митрополит Йосиф Велямин Рутський і реформа чернецтва Київської митрополії у XVII–XVIII століттях».

ЗАГАДКА «ВИБЕРІТЬ СЛОВО»

У вільну хвилину
(Всі слова розміщені вертикально, виберіть СЛОВО відповідно до запитань)

ЗА ВСЕ ТОБІ Я ДЯКУЮ

Подяка лине до небес
Шановна редакціє журналу «Місіонар»! Мій син вже три рази був у зоні АТО. Коли поїхав утретє, я просила, молила Господа Бога, Ісуса Христа, Матінку Божу та всіх святих, якщо мій син живий і здоровий повернеться додому, то я через журнал висловлю подяку за вислухані молитви.
Головна Управа Василіянського Чину Святого Йосафата від імені всіх священиків, дияконів і братів василіян, добродіїв і знайомих, – а також редакція сайту osbm.info, – вітає Всесвітлішого отця Протоархимандрита Ґенезія Віомара, ЧСВВ, з 60-літнім ювілеєм.

Велика сила віри і молитви

Вчимося з життя
Ця розповідь охоплюватиме короткий період життя Михайла Фрика. Він майже щодня приходив на вечірні богослужіння, тому з ним я був давно знайомий як зі своїм парафіянином у місті Барі. У моменти випробувань під час військових подій на Сході України він відчув, що Боже провидіння провадить нас через труднощі, терпіння і страждання, щоб вивести на дорогу правди, якою є сам Христос. Бог дав Михайлові можливість через заступництво Пречистої Діви Марії, Архистратига Михаїла, ангела-хоронителя і всіх святих, до яких він молився, залишитися живим і перенести все те, що випало на його долю, включаючи перебування в полоні під час військових дій на Донбасі.
У 1920–1945 роках ХХ століття дуже багато василіян провадили душпастирську діяльність, виховуючи українське суспільство у дусі побожності та праведності. Доносячи людям Боже Слово у воєнні роки, ієромонахи зазнавали багатьох гонінь та переслідувань. Серед них був також о. Методій Михайло Болецький, ЧСВВ.
Василіянський Чин Святого Йосафата цього року відзначає свій 400-літній ювілей. Про роль та значення Чину в історичній площині, важливість і перспективи його діяльності розповідає отець Єронім Грім, віце-ректор Василіянського інституту філософсько-богословських студій ім. митрополита Йосифа Велямина Рутського.
Життя святої Терези було нелегке, але вона переборювала себе й усміхалася навіть тоді, коли їй важко було це робити... «Я не проміняла б і десяти хвилин любові до ближнього на тисячу років світських забав».

Погляд Церкви на корупцію

Дослідження й повчання
У житті будь-якого суспільства існують певні явища, які тією чи іншою міроюстановлять небезпеку для його нормального функціювання та розвитку. У низці цих проблем одне з центральних місць займає корупція.
Із 2004 року у двох монастирях УГКЦ – Святого Теодора Студита, що в Колодіївці Підволочиського району Тернопільської області, та Введення в храм Пресвятої Богородиці, що у Великих Бірках Тернопільського району Тернопільської області, поширювалися серед богопосвячених осіб і мирян так звані об’явлення і послання. Стверджувалося, що одна із сестер, Марія Баран, «чує голос» Бога Отця, Бога Сина, Бога Духа Святого, Пресвятої Богородиці й окремих святих. Деякі «послання» записував о. Антоній Григорій Планчак, який підтверджував їх вірогідність і походження від Бога, не маючи на це ніякого права і повноваження.

Молитовний намір

Апостольство молитви
За наших братів, які відпали від віри, щоб вони через нашу молитву і євангельське свідчення знову віднайшли милосердну близькість Господа
Я дам вам нове серце, і новий дух вкладу у ваше нутро. Я вийму камʼяне серце з вашого тіла й дам вам серце тілесне. Я вкладу в ваше нутро Дух Мій і вчиню так, що ви будете ходити в моїх заповідях та берегти й виконувати мої установи. Я врятую вас від усіх ваших гидот; прикличу урожай і намножу його; не дам, щоб ви терпіли голод. (Єзекиїла 36:26,27,29)
Упродовж Світлого тижня брати-студенти першого-другого курсів Василіянського інституту філософсько-богословських студій (ВІФБС) перебували у Білорусі – відвідували місцях, пов’язані із заснуванням ЧСВВ. Так, брати мали можливість побачити, де були перші монастирі Чину, що пов’язані із митрополитом Йосифом Велямином Рутським і священномучеником Йосафатом.
25 липня вшановуємо пам’ять святих мучеників Прокла «плакальника» і його племінника Іларія.

Ознайомтесь з іншими номерами часопису