Місіонар № 7-8 (280)


Зміст


Липень

ЗагальнийЗа повагу до корінних народів, ідентичність та існування яких під загрозою.

Євангелізаційний: Щоб Церква в Латинській Америці й Карибському регіоні, через свою місію на континенті, з новим поштовхом і завзяттям проголошувала Євангеліє.

Місцевий: За правдиве служіння священиків й подолання спокуси бути “з цього світу”.

Покровитель: вмуч. Прокопій.

 

Серпень

Загальний: Щоб спорт був нагодою до братерства між народами і спричинявся до миру в світі.

Євангелізаційний: Щоб християни жили згідно з Євангелієм, даючи свідчення віри, порядності й любові до ближнього.

Місцевий: За приділення належної уваги дітям й помірковане використання ними комп’ютерів і телефонів.

Покровитель: муч. Калинік.


Онлайн-версія часопису
Читайте у цьому номері:

Найдорожчі читачі «Місіонаря», любі у Христі члени Апостольства молитви! Все навколо змінюється: природа, предмети, які використовуємо в щоденному житті, а найголовніше за все – змінюється людина.
о. Христофор ГАНИНЕЦЬ, ЧСВВ Загальний: Щоб кожен докладався до загального добра й побудови суспільства, в центрі якого буде людська особа. Святе Писання відкриває перед нами справжню вагу людини.
Число День Покровитель дня Намірення на день 1 чт Муч. Андрія Стратилата й інших за школярів 2 пт Прор. Самуїла за вчителів 3 сб Ап. Тадея; муч. Васси за спільноти Апостольства молитви 4 нд Мучч. Агатоніка, Северіяна, Зенона та ін.
Пробачення ніколи не дається легко. Але якщо цього не робити, «образи ростуть і пускають коріння». Будь-яка помилка або падіння коханої людини може зруйнувати зв’язок любові. Уникнути цього допоможуть чотири цінні поради Папи Франциска.

Діла милосердя (продовження)

Дослідження й повчання
Кожен з нас має якісь прагнення, мрії чи бажання. Здебільшого вони спрямовані на збільшення матеріальних благ. Найнеобхіднішими для нашого життя є вода та їжа. З біології всім відомо, що вода є головним складником людського організму. Вона є безбарвною і прозорою. Без їжі людина може прожити більше ніж без води...

Християнин і мас-медіа

Дослідження й повчання
На початок спробуйте стати самим собою… Наскільки можливо, придивімося збоку до себе та уважно проаналізуймо свої стосунки з навколишнім людським суспільством та особливо зі світом МАС-МЕДІА. То ж запитайте себе: Що цікавого останнім часом запам’яталося нам з екранів телебачення? Який підхід до вибору телепрограм – вибираю зарання? Чи механічно переключаю програми теле-пультом? Скільки насправді часу забирає в мене МАС-МЕДІА щоденно?
Принцип коректного спілкування з людьми, які переживають кризу або травму, сформулювала Сьюзан Сілк, працівниця «Los Angeles Times». Цей принцип працює для будь-якої кризи: медичної, юридичної, романтичної, навіть екзистенційної. Підтримка – всередину. Страждання – назовні.

Історія одного Хреста в с. Дрогомишль

Дослідження й повчання
Далекого 1912 р. в с. Дрогомишль, що на Львівщині, в родині Дмитра Горошка і його дружини Анни народилася донечка. Молоде подружжя вирішило в подяку Богові за дитинку поставити Хрест. В ті часи люди на честь визначних подій на славу Божу ставили Хрести на своїх полях, подвір’ях, на узбіччях доріг. Сім’я Горошко не хотіла на подвір’ю ставити Хрест, поле було далеко. А близько їхнього дому був маєток польської пані Грабіни (так називали її селяни).
Серед багатьох визначних ювілеїв, які припадають на 2016-ий рік, маємо особливий, хоч і невеликий, але благодаттю наповнений ювілей. 15 р. тому відбувся приїзд в Україну Вселенського Архиєрея папи Івана Павла ІІ. Вперше в історії України!

Повага до батьків

Дослідження й повчання
Однією з найбільших людських чеснот завжди була й залишається любов та повага до батьків. «Шануй свого батька та матір свою, щоб довгі були твої дні на землі, яку Господь, Бог твій, дає тобі!» ( Вихід 20:12). Це одна з десятьох Божих заповідей, що стосується сім'ї, її внутрішнього єднання, тобто, пошани.
На зустрічі, яку організував в рамках екуменічних передвеликодніх реколекцій сайт «Духовна велич Львова», о. Назарій Лозинський, викладач Львівської православної богословської академії УПЦ КП, допомагав присутнім знайти відповіді на різні запитання.
О, Боже милий, всемогучий, Створив Ти світ цей і людей. Дозволь хоч трохи нам збагнути Глибокий сенс Твоїх ідей.   У всьому є Твій Божий задум, Проте і воля нам дана: Самі ми можем обирати І шлях свій, мрію та діла.
Визначити відмінність між людиною одержимою та людиною, яка має психічне захворювання або іншу недугу, є життєво важливою частиною служіння екзорцизму, вважає багаторічний екзорцист.
Велика родина Апостольства Молитви зросла на ще одну молитовну спільноту. Сонячною і теплою була неділя 12 червня 2016 року Божого. З благословення о. Андрія Правця в с. Кунин Жовківського р-ну на Львівщині відбулося відновлення релігійного братства Апостольство Молитви.
Дослідники творчості Івана Франка здавалося би, уже все, що могли сказали про багатогранну діяльність генія українського народу. Я ж хочу тільки привернути увагу до теми “Франко і василіяни”, зокрема, що до його діяльності як науковця, дослідника василіянської старовини, і того, який вплив мала його праця у василіянських книгозбірнях-архівах на літературну діяльність.
Про один з найдавніших духовних осередків Української греко-католицької церкви поза межами України: знаменитий храм Пресвятої Трійці, розташований у центральній частині столиці Литовської Республіки – Вільнюсі, збудований у 1514 р. князем Костянтином Острозьким
Як звичайна молода сім’я ми чекали на дар батьківства. Рік не получалось… «Не біда, ще будуть» – казали ми. Завагітніли …. викидень, через півроку ще один. Почались безкінечні обстеження, але причини виявити не вдавалось...
Дорога до села в’ється узгір’ями між велетнів-кленів, що величаво стоять, немов суворі охоронці, на узбіччі. Вона то різко падає униз і проходить між обробленими полями, то пробігає біля ставків, то несміливо підіймається вгору, наче протягує до неба свої руки, хоче дістатися, доторкнутися до нього...

Після жнив...

Вчимося з життя
Ці події відбувались в тридцять третьому році в одному із сіл Поділля.

ЗА ВСЕ ТОБІ Я ДЯКУЮ

Подяка лине до небес
Найщиріша подяка від всієї родини Господу Богу, Пречистій Діві Марії, святому апостолу Юді-Тадею, святим – Шарбелю, о. Піо, Антонію з Падуї, Папі Івану Павлу ІІ, блаженному священомученику Миколаю Чарнецькому, Слузі Божому Митрополитові Андрею Шептицькому за врятування життя та виздоровлення чоловіка (батька і дідуся).

Ознайомтесь з іншими номерами часопису