Місіонар № 9 (293)


Зміст


Намір для Апостольства молитви на вересень
ЄВАНГЕЛІЗАЦІЙНИЙ: Щоб наші парафії, натхнені місіонерським духом, були місцем, де передають віру й свідчення любові.

Намір для Апостольства молитви на жовтень

ЗАГАЛЬНИЙ: Щоб праця всіх людей шанувалася й були гарантовано захищені їхні права, щоб безробітні мали можливість зробити свій внесок у загальне благо.

Покровитель: Преподобна Параскева


Онлайн-версія часопису
Читайте у цьому номері:

За часів Австрії мого тата взяли на війну. Мама часто хворіла, а я була ще дитиною. На маму і на мене уряд виплачував пенсію, за мамину пенсію ми жили, а те, що мені припадало, мама клала на книжку. Мама переживала за мене, боялася, коли помре, щоб я не була бідною. Хотіла заощадити якісь гроші.
День неділі, 13 серпня, був особливим для п’ятьох ченців, які впродовж 7 років йшли до цієї знаменної події. Брати: Павлик Піо, Роман Якимець, Йосиф Баранецький, Антоній Печорник та Борис-Ярослав Процик за посередництвом трьох чернечих обітів повністю прирекли себе на жертовне служіння.
29 липня 2017 р. на місці замаху на о. Йосифа Завадяка, ЧСВВ, біля с. Рокосово посвячено фігуру Ісуса Христа, який несе Хрест, в оточенні апостолів. 16 липня 1950 р. у с. Діброва Тячівського району органи МДБ СРСР заарештували о. Йосифа Василя Завадяка, ЧСВВ. На нього було заведено кримінальну справу № 2773.
У неділю, 30 липня 2017 року Божого, відбулося святкування храмового празника в монастирі святого Володимира Великого в Херсоні.
У ці дні в Харкові можна спостерігати, як росте все добре. Спочатку, понад двадцять років тому, невеличка тутешня громада вірних УГКЦ молилася в римо-католицькій катедрі Успіння Пресвятої Богородиці, а коли отримала земельну ділянку –під відкритим небом.
Голлівудський актор зустрівся з колишніми злочинцями та в’язнями. Таким Джима Керрі ви ще не бачили! Відомий своїми комедійними ролями у фільмах “Ейс Вентура: розшук домашніх тварин” і “Маска”, цього разу він серйозно й щиро розповів про свою віру.
У неділю 9 липня 2017 року в храмі Крехівського василіянського монастиря святого Миколая відбулися облечини в чернечий одяг шістьох кандидатів до Крехівського новіціату, який діє при цьому монастирі.
На свято Різдва Івана Хрестителя в Улашківському монастирі отців василіян відбулося урочисте святкування відпустового празника.
«Вітаю монахів-василіян святого Йосафата, які відзначають 400-річчя заснування», – цими словами Папа Франциск зустрів делегацію Василіянського Чину Святого Йосафата, що брала участь у загальній аудієнції, яка в середу, 28 червня 2017 року, відбувалася на площі Святого Петра у Ватикані.
Сопілкар з Миколаївщини шукає хресного батька. Хлопець із дитинства не ходив до церкви і не був хрещений. Проте після відвідин Тернополя і побаченого Нерукотворного Образу з Ватикану Владислав Козаченко змінив своє життя і почав відвідувати храм та молитися.
ПРИЙМИ, БОЖЕ НАШІ МОЛИТВИ! ДАРУЙ МИР НАШІЙ КРАЇНІ – ЗБЕРЕЖИ НАС ДЛЯ НЕБА!
Виховання не дресирування – надмірна любов батьків до своїх дітей здатна покалічити обидва покоління. Де прийнятна межа і коли слід вчасно спинитися та відпустити своє чадо? Чому хвороби дітей – це наслідки психологічних проблем тата і мами? Яким чином батьки повинні взаємодіяти як партнери? Чому перші чотири роки малюка є найважливішими для всього його подальшого життя?
Головне завдання людини в школі, ким би вона не була – вчителем, директором чи іншим працівником, це насамперед дбати про дітей, наше майбутнє, про те, як виховати молодих громадян, нових людей для держави з новим способом мислення.
«Як же важливими є дідусі й бабусі в житті родини для того, щоби передавати суттєву для кожного суспільства спадщину людяності й віри!» – наголосив Папа на молитовній проповіді про старця Симеона і пророчицю Анну.
У землі сербській, поблизу міста Каликратія, було село Єпиват. У тому селі народилася свята й преподобна Параскева від благочестивих батьків, що неухильно ходили в усіх заповідях Божих, милостинями й добротвореннями прикрашали все своє життя, отож і цю чесну голубицю Христову виховали в подібних звичаях і, добре наставивши її в законі Божому, відійшли до небесної обителі, залишивши наступниками дому Параскеву із братом Євтимієм, який згодом став єпископом Мадиту і численні та преславні вчинив там чудеса за життя свого й після смерті.
Питання людської праці є актуальним завжди, в будь-який історичний час. Не виняток – й період служіння Митрополита Андрея Шептицького. Пропаганда соціалізму й комунізму, що використовувала робітників і селян як «засоби» для поширення і реалізації свої ідей; зловживання владою з боку підприємців, часті страйки й протести, які нерідко доходили до кровопролиття. Митрополит Андрей як послідовник ідей папи Лева ХІІІ, автора енцикліки «Rerum Novarum», відстоював права робітників, створивши соціальну доктрину в Католицькій Церкві.
Ті журавлі, і їх прощальні сурми… Тих відлітань сюїта голуба… Натягне дощ свої осінні струни, торкне ті струни пальчиком верба.
Намір для Апостольства молитви на вересень ЄВАНГЕЛІЗАЦІЙНИЙ: Щоб наші парафії, натхнені місіонерським духом, були місцем, де передають віру й свідчення любові. Намір для Апостольства молитви на жовтень ЗАГАЛЬНИЙ: Щоб праця всіх людей шанувалася й були гарантовано захищені їхні права, щоб безробітні мали можливість зробити свій внесок у загальне благо.

Кросворд "400-ліття ЧСВВ"

У вільну хвилину
ГОРИЗОНТАЛЬНО: 6. Сильне духовне дійство, яке викладається словесною або молитовною формою (буває церковне, батьківське). 9. ... велике, а робітників мало. 10. «Щоби всі були одно» − ... Василіянського Чину. 11. Святий ... Кунцевич, великий захисник унії, реорганізатор монашого ордену Василіян. 14. «Коли Василіянський Чин був сильний, сильною була й Церква.

ЗА ВСЕ ТОБІ Я ДЯКУЮ

Подяка лине до небес
Я пережив безумство. Повністю здорова людина в розквіті сил і енергії – я жив, наче несповна розуму. До такого стану мене довели нещирі стосунки, до яких я ставився дуже легковажно.
Хочу розповісти про людину, яка опинилася на межі між добром і злом, світлом і пітьмою, правдою та лицемірством, – воїна Михайла Кобетяка.
Саме ці слова з молитви й образ Блаженної Йосафати тепер стали повсякденними у моєму житті. Зовсім недавно, а саме в середині листопада 2016 року, під час обстеження шлунку, мені було зроблено біопсію. Аналіз показав наявність атипових клітин. Я почула страшний діагноз: аденокарцинома (рак шлунку).
Щодня до Галини телефонувала й розмовляла з нею подруга Марія. Все життя вони працювали разом у секретаріаті в райкомі. Повні енергії й сили, вони повністю віддавалися своїй праці. Мешкали в місті на невеликій відстані, але відвідати одна одну не могли, бо були лежачими хворими.

Покликані, щоб служити

Постатті святості
О. ПЛАТОНІД ФІЛЯС, ЧСВВ (27 вересня 1864, с. Добрячин коло Сокаля – 16 червня 1930, м. Дрогобич) – український церковний та громадсько-політичний діяч у Галичині, священик-василіянин. Діяльність: випуск молитовника «Гостинець», редакція журналу «Місіонар», реорганізація гімназії у м. Бучач в «Місійний інститут ім. св. Йосафата», відкриття Центральної духовної греко-католицької семінарії у Моравії (Республіка Чехія).

Ознайомтесь з іншими номерами часопису