Читачеві

КАРТИНКА ІЗ ЖИТТЯ


     Один дідусь переїхав жити до свого сина, невістки та п’ятирічного внука. Його руки тремтіли, очі погано бачили, ідучи, він накульгував. Під час трапези старенький раз по раз розхлюпував страву на скатертину, і молоду сім’ю це дратувало.

ДО 25-х РОКОВИН ВІДХОДУ В НЕБЕСНУ ОБИТЕЛЬ о. СЕВЕРИНА ГНАТЮКА, ЧСВВ


     23 березня минає 25 років з дня відходу у вічність отця підпільної церкви на теренах Добромильського монастиря Северина (Северіяна, Сиверяна) Гнатюка (ЧСВВ). У буремні роки війни щойно висвяченого молодого ченця призначили парохом сіл Тернави, П’ятниці, Поляни.

«Творити спільноту любові», – о. Матей Дзюрбан, ЧСВВ, про духовний провід українських дітей у Португалії


     З одного боку, доволі прикро констатувати, що одним із факторів, які значно впливають на щорічне зменшення кількості населення України, є трудова міграція.

ДОКУМЕНТИ КАТОЛИЦЬКОЇ ЦЕРКВИ ПРО МЕДІА: НА СТОРОЖІ СУСПІЛЬНОЇ МОРАЛІ ТА ЖУРНАЛІСТСЬКОЇ ЕТИКИ


     Сьогодні бачимо, наскільки великий вплив мають засоби суспільної комунікації на формування громадської думки й світогляду людей. Не завжди цей вплив є позитивним, не завжди сприяє розвитку особистості, формуванню в ній правдивих цінностей, усвідомленню нею своєї гідності.

Свідчення отця Омеляна Івасика


«…То було не об’єднання, але то був примус до того. Приїхав до Стинави офіцер КГБ Скільського з повозкою, і мене забрав. – Чи пам’ятаєте, коли то було? – А то було – березень, десь 6-го березня увечері, о 8-й годині вечора.

У ЛЕЩАТАХ «БРАТСЬКИХ» ОБІЙМ РПЦ ПІД ПИЛЬНИМ НАГЛЯДОМ НКВС


З кінця липня і до вересня 1945 року в галицьких греко-католицьких єпархіях на території Західної України були проведені деканальні соборчики, на яких розглядали питання підтримки ідеї «возз’єднання» з Російською православною церквою, чи «підпису за православ’я».

«Цілу ніч священики сповідали один одного, бо думали, що наступного дня всіх уб’ють», – глава УГКЦ про Львівський псевдособор


     8 березня 1946 року в знаковому для УГКЦ та Галичини соборі Святого Юра радянські спецслужби, використовуючи священноначалля Російської православної церкви, провели спецоперацію, яку вони ще й до сьогодні називають Львівським возз’єднавчим собором.

СВЯТИЙ ЗА ЖИТТЯ


     16 березня 2019 року Божого у Львові (Україна) після тривалої недуги на 53-му році життя, 27-му чернечого покликання, 19-му священнослужіння упокоївся в Господі світлої пам’яті ієромонах Йоан Олег Регусевич, викладач ВІФБВ, духівник,

Покровителька: мучениця Гликерія


     Згідно з житієм, Гликерія була дочкою колишнього римського анфипата, тобто мера міста, Макарія, який переселився із сім’єю з Риму в Траянополь. Згодом дівчина осиротіла. Гликерія була навернена в християнство й дала обітницю безшлюбності.

Інтерв’ю в літаку: роздуми Папи Франциска про біди Африки


     Ця розмова Папи Франциска з журналістами відбулася ще 2015 року, під час перельоту з Африки. Його судження досі гостро актуальні.      Найперше понтифік поділився своїми враженнями про візит до дитячої лікарні в Бангі, єдиній у Центральноафриканській Республіці.

Христос воскрес!


 о. Христофор Ганинець, ЧСВВ, головний редактор      Дорогі браття і сестри! Нарешті ми дочекалися весни! Повітря хочеться пити, таке воно свіже й солодке. Серце тріпоче, як мала пташка крильми, – весна прийшла!      Життя починається знов!

ГОЛОВОЛОМКА «ВИБЕРІТЬ СЛОВО»


Підготувала Леся ШТИКАЛО Відповіді можете знайти в Євангелії від Йоана 1. Працюйте не на ту їжу, яка проминає, лише на ту їжу, яка залишається на життя вічне, – яку ж дасть вам Син Чоловічий, бо його … Отець назнаменував. 2.

СОВІСТЬ


(Картинка з життя)      Купуючи на ринку молоко, відразу важко (а то й неможливо) визначити, чи воно якісне, чи, бува, не від хворої тварини. Нести у лабораторію на аналіз – марудна справа. Доводиться уповати на совість та порядність продавця.

Притча про піст


Раз цар один на ловах заблудився Посеред гір, і не було нікого При нім, окрім хлопчини-руженосця. І зголоднів той цар і сів обідать, Та щось не йшла йому до рота страва, Бо він привик обідати не сам, А серед шуму, гамору дворян.Оформити передплату

Архів видань


Апостольство молитви