Дослідження й повчання

Отець Роман Мельник, ЧСВВ: «...нікому не потрібні були слова, які лунали зі сцени. Усі знали свою справу, яку виконували»


– Як починалась дорога до Києва і в чому виражалась місія перебування на Майдані, де вбивали людей, котрі жили Україною і для України?

МЕДІАГРАМОТНІСТЬ ВІД СВЯТОГО ВАСИЛІЯ ВЕЛИКОГО


     Через стрімкий розвиток сучасних медіа і їхній колосальний вплив на формування світогляду особистості виникла потреба у фахівцях, що можуть пояснити, як із величезного потоку інформації взяти для себе потрібне, поживне для душі й розуму та відкинути всілякий шлак.

«Церква заохочує подружжя не вагатись у тому, щоб прийняти Боже благословення» – о. д-р Теодосій Грень, ЧСВВ


     Любов, яка домінує в житті закоханих людей, зазвичай увінчується укладенням міцного союзу. Саме стосовно цього моменту часто виникають різні суперечності або нерозуміння.      Як укласти добрий шлюб згідно зі своєю вірою та засадами християнського життя?

З виступу о. Климентія Стасіва на презентації книги «Чернеча офіра Христові й Вітчизні»


     Ваше Преосвященство, високопреподобні і всечесні отці, преподобні сестри, вельмишановний голово Львівського відділення Національної спілки письменників України, шановні пані та панове.

«Багато людей навіть не відає, що має талант», – о. Василь Мендрунь, ЧСВВ


     Ієромонах Василь Мендрунь – непересічна особистість. Господь обдарував його багатьма талантами й провадив у нелегкі для церкви часи. Отець Василь дякує Богові і з радістю Йому служить, щодня навчаючись чогось нового.

Чудотворна ікона села Погоні рятує від недуг


Десятки, сотні, а іноді й тисячі людей з усього світу моляться в місцевому соборі Божої Матері перед чудотворним образом і просять Її допомоги. І якщо молитва підкріплена вірою, то навіть найскладніші проблеми дивним чином розв’язуються. Зокрема, до ікони приїздять жінки, які не можуть зачати дитину. І Пресвята Діва Марія приходить на поміч – згодом ті, хто щиро благав про дар материнства, отримують його, навіть у випадках, коли лікарі не давали жодних шансів.

Про гідність і покликання жінки у світлі вчення Івана Павла ІІ


Галина Кришталь, доктор моральної теології, викладач українських семінарій  та богословських закладів        «Жіноче питання» охоплює коло проблем, які пов’язані з позицією жінки в сім’ї та суспільстві, із захистом її гідності та прав, із

Будуймо життя добром, красою і правдою!


Бесіда з письменником о. Йосифом Будаєм, ЧСВВ - Отче Йосифе, перед навчальним роком побесідуємо з Вами про засади, на яких можна закласти і збудувати щасливе подружнє, чернече чи просто вільне життя у Бозі. Формується воно, як знаємо, ще в лоні матері, але ми почнемо зі школи.

СВЯТЕ ПИСАННЯ ПРО ПЛОДИ «ВІЛЬНОГО КОХАННЯ»


Святе Письмо, як Боже Слово, відіграє, як знаємо немалу роль у церковному житті. У ньому, крім практичних вказівок, як слід прямувати вузьким шляхом до щасливої вічності, роз'яснення Доброї Новини, опису волі Творця, тощо.

КРІСТОФЕР ВЕСТ: «СУЧАСНА КУЛЬТУРА ПРОГОЛОШУЄ КУЛЬТ ТІЛА, ТОМУ В ЦЕРКВІ У ВІДПОВІДЬ НЕРІДКО ТІЛОМ ГОРДУЮТЬ»


Про теологію тіла – тобто про вчення, яке змінює життя, о. Томаш Яклевіч розмов-ляє з Крістофером Вестом. Крістофер Вест – американець, пропагує теологію тіла, вчення, яке проголошував св. Йоан Павло ІІ.

ВИЯВЛЯЮЧИ ХРИСТИЯНСЬКЕ МИЛОСЕРДЯ...


Про студитів, василіян – і не тільки… (З відгуку на дисертацію Юрія Скіри «Участь монахів Студійського Уставу у порятунку євреїв на території Львівської архієпархії Греко-Католицької церкви у 1942 – 1944 рр.»)

10 кращих висловлювань Митрополита Андрея Шептицького


Він може слугувати зразком парадоксу: граф з полонізованої родини з блискучою освітою та чудовими перспективами покидає все, та йде в монастир, щоб невдовзі стати одним з духовних лідерів українського народу. Пропонуємо підбірку висловів митропо-лита Андрея.

МОЛИТВА У ПРАВИЛАХ, ВЧЕННІ ТА ЖИТТІ СВ. ВАСИЛІЯ ВЕЛИКОГО


Насамперед слід сказати, що Св. Василій не мав на меті давати якісь визначення молитви у формальному чи схоластичному значенні. Він просто бажав допомогти практично вирішити певні труднощі щодо цього питання.Оформити передплату

Архів видань


Апостольство молитви