Дослідження й повчання

«Творити спільноту любові», – о. Матей Дзюрбан, ЧСВВ, про духовний провід українських дітей у Португалії


     З одного боку, доволі прикро констатувати, що одним із факторів, які значно впливають на щорічне зменшення кількості населення України, є трудова міграція.

ДОКУМЕНТИ КАТОЛИЦЬКОЇ ЦЕРКВИ ПРО МЕДІА: НА СТОРОЖІ СУСПІЛЬНОЇ МОРАЛІ ТА ЖУРНАЛІСТСЬКОЇ ЕТИКИ


     Сьогодні бачимо, наскільки великий вплив мають засоби суспільної комунікації на формування громадської думки й світогляду людей. Не завжди цей вплив є позитивним, не завжди сприяє розвитку особистості, формуванню в ній правдивих цінностей, усвідомленню нею своєї гідності.

Свідчення отця Омеляна Івасика


«…То було не об’єднання, але то був примус до того. Приїхав до Стинави офіцер КГБ Скільського з повозкою, і мене забрав. – Чи пам’ятаєте, коли то було? – А то було – березень, десь 6-го березня увечері, о 8-й годині вечора.

У ЛЕЩАТАХ «БРАТСЬКИХ» ОБІЙМ РПЦ ПІД ПИЛЬНИМ НАГЛЯДОМ НКВС


З кінця липня і до вересня 1945 року в галицьких греко-католицьких єпархіях на території Західної України були проведені деканальні соборчики, на яких розглядали питання підтримки ідеї «возз’єднання» з Російською православною церквою, чи «підпису за православ’я».

«Цілу ніч священики сповідали один одного, бо думали, що наступного дня всіх уб’ють», – глава УГКЦ про Львівський псевдособор


     8 березня 1946 року в знаковому для УГКЦ та Галичини соборі Святого Юра радянські спецслужби, використовуючи священноначалля Російської православної церкви, провели спецоперацію, яку вони ще й до сьогодні називають Львівським возз’єднавчим собором.

Притча про піст


Раз цар один на ловах заблудився Посеред гір, і не було нікого При нім, окрім хлопчини-руженосця. І зголоднів той цар і сів обідать, Та щось не йшла йому до рота страва, Бо він привик обідати не сам, А серед шуму, гамору дворян.

Про Сиропуст й обряд взаємного прощення в Сиропусну неділю


Що таке Сиропуст?      Свята церква, помалу готуючи нас до посту, у М’ясопусну неділю наказала не їсти м’яса. У часі Сиропусної, або Сироїдної седмиці церква дозволяє споживати тільки молочні страви, та в Сиропусну неділю треба й від них відмовитися.

Отець Роман Мельник, ЧСВВ: «...нікому не потрібні були слова, які лунали зі сцени. Усі знали свою справу, яку виконували»


– Як починалась дорога до Києва і в чому виражалась місія перебування на Майдані, де вбивали людей, котрі жили Україною і для України?

МЕДІАГРАМОТНІСТЬ ВІД СВЯТОГО ВАСИЛІЯ ВЕЛИКОГО


     Через стрімкий розвиток сучасних медіа і їхній колосальний вплив на формування світогляду особистості виникла потреба у фахівцях, що можуть пояснити, як із величезного потоку інформації взяти для себе потрібне, поживне для душі й розуму та відкинути всілякий шлак.

«Церква заохочує подружжя не вагатись у тому, щоб прийняти Боже благословення» – о. д-р Теодосій Грень, ЧСВВ


     Любов, яка домінує в житті закоханих людей, зазвичай увінчується укладенням міцного союзу. Саме стосовно цього моменту часто виникають різні суперечності або нерозуміння.      Як укласти добрий шлюб згідно зі своєю вірою та засадами християнського життя?

З виступу о. Климентія Стасіва на презентації книги «Чернеча офіра Христові й Вітчизні»


     Ваше Преосвященство, високопреподобні і всечесні отці, преподобні сестри, вельмишановний голово Львівського відділення Національної спілки письменників України, шановні пані та панове.

«Багато людей навіть не відає, що має талант», – о. Василь Мендрунь, ЧСВВ


     Ієромонах Василь Мендрунь – непересічна особистість. Господь обдарував його багатьма талантами й провадив у нелегкі для церкви часи. Отець Василь дякує Богові і з радістю Йому служить, щодня навчаючись чогось нового.

Чудотворна ікона села Погоні рятує від недуг


Десятки, сотні, а іноді й тисячі людей з усього світу моляться в місцевому соборі Божої Матері перед чудотворним образом і просять Її допомоги. І якщо молитва підкріплена вірою, то навіть найскладніші проблеми дивним чином розв’язуються. Зокрема, до ікони приїздять жінки, які не можуть зачати дитину. І Пресвята Діва Марія приходить на поміч – згодом ті, хто щиро благав про дар материнства, отримують його, навіть у випадках, коли лікарі не давали жодних шансів.

Про гідність і покликання жінки у світлі вчення Івана Павла ІІ


Галина Кришталь, доктор моральної теології, викладач українських семінарій  та богословських закладів        «Жіноче питання» охоплює коло проблем, які пов’язані з позицією жінки в сім’ї та суспільстві, із захистом її гідності та прав, із

Будуймо життя добром, красою і правдою!


Бесіда з письменником о. Йосифом Будаєм, ЧСВВ - Отче Йосифе, перед навчальним роком побесідуємо з Вами про засади, на яких можна закласти і збудувати щасливе подружнє, чернече чи просто вільне життя у Бозі. Формується воно, як знаємо, ще в лоні матері, але ми почнемо зі школи.Оформити передплату

Архів видань


Апостольство молитви