Вчимося з життя

І СЛОВО ЛІКУЄ!..


(Картинки з життя)   Недільного ранку в храмі вже закінчувалася відправа служби Божої, як на церковне подвір’я вивели попідруки стареньку бабусю, посадили на лавку, відразу принесли горнятко води. Погано їй стало. Підскочив тиск, аж зашкалює.

Під чорним крилом голодомору: спогад як незагойна рада


     Цю історію розповів мені письменник, громадський діяч, доктор сільськогосподарських наук, професор Уманського сільськогосподарського університету Василь Білоус. Усе своє життя він присвятив вивченню дубових лісів в Україні.

В окопах з Марією


     Під час німецької окупації Вінниччини я оженився у своєму селі з дівчиною, що проживала по сусідству. Невдовзі в нас народився хлопчик, і вся родина тішилася ним. Охрестили ми його й назвали Павлом.

Отець Софрон Яциків (ЧСВВ). Дорогою правди, добра і любові


     Про нього варто пам’ятати, учитися від нього, слухати його слово, удивлятися в його світлий погляд. Він – монах-аскет, але водночас тричі поспіль отримував звання «Людина року» в місті Дрогобичі. Священик, монах-василіянин о. Софрон Яциків.

Добро перемогло зло


     Під час зимових канікулів Василь, будучи студентом третього курсу Львівської політехніки, поїхав до своїх батьків. Як здавалось найважча сесія екзаменів вже позаду і він тепер на повні груди міг дихати свіжим повітрям Карпатських гір, ходити на прогулянки, проживаючи у своєму прикарпатському селі.

о. ПАРФЕНІЙ ЛОМИКОВСЬКИЙ- монах, василіянин, дипломат, меценат


Найбільш відомим ігуменом Підгорецької василіянської чернечої обителі в останній чверті XVII ст.- першій чверті XVII ст. є о. Парфеній Ломиковський, ЧСВВ. З його іменем пов’язані найбільш значимі сторінки історії монастиря, добре відомої в краю,– і далеко за його межами чернечої обителі, яка оповита славою княжого походження

Донька Роберта Кеннеді – про віру свого тата


«Тато молився з нами щодня, вечорами читав нам Біблію, а віра в Бога безумовно впливала на його політичну діяльність». Так згадує Роберта Кеннеді, генерального прокурора Сполучених Штатів, його донька – Керрі.

Круті береги життя


Життя моє проходило, мов ця вода, що тече крутими берегами, річкою, обмиваючи гостре каміння і коріння дерев, а потім вливається до широкої ріки, яка несе ці води до самого моря; немов тінь дерев, що ростуть біля хати, які захищають її від буревіїв і сонця заслоною своїх крон. Нелегким було моє життя, так якось склалося, але за все дякую Богові милосердному, що не залишав мене, грішницю.

А все-таки Бог є


– Отче духовний, якщо маєте кілька хвилин часу, то послухайте мене, я вам розповім як я переконалася, що Бог існує, – говорила старша жінка під час моїх відвідин хворих у лікарні. Я погодився, а вона тут же стала розказувати:

Служіння в підпіллі


     У часи підпілля нашої Церкви Служби Божі відправляли по хатах. Вибирали обов’язково дім практикуючої християнської родини. Якщо ж десь батьки чи діти жили на віру – в тій хаті Служба Божа не правилася.

Таємниця о. Василя Зінька, ЧСВВ


    Отець був уважним і строгим, добрим і щирим, задуманим і мовчазним, веселим і дотепним. Зустріч із ним, напевне, нікого не залишила байдужим: хтось його любив, а дехто відверто критикував. Таким він був – священик Василь Зінько, монах-василіянин.

Винахідник смартфона просить пробачення


     «Мені жаль, прошу вибачити за страшну шкоду, якої завдала людству моя цікавість», — сказав доктор Рокко Леонард Мартіно, винахідник смартфона. Я хотів би сказати кілька слів — два, фактично, — про мою нову книжку.

Бріджит Бардо про себе, св. Франциска і зв’язок із Богородицею


     По 44 роках боротьби за права тварин Бріджит Бардо видала книжку «Сльози боротьби», в якій уперше розповіла про своє життя. Вона поділилася роздумами про природу, людину та релігію.

Пірс Броснан, Агент 007: «Молитва допомагає бути батьком, актором, людиною»


Дружина й дочка Броснана померли від раку яєчників. Один із синів мав тяжкий час. Голлівуд продовжує його пестити, однак сам актор визнає, що тільки розмова з Богом допомагає йому йти вперед.

Леонід КАДЕНЮК


Леонід КАДЕНЮК: «Хочу ще раз нагадати висловлювання американського астронавта Джона Гленна: "Дивитися в ілюмінатор космічного корабля, бачити створене і не вірити в Бога для мене немислимо"»

Односельчани привітали митця-ювіляра у монастирі святого Онуфрія


Володимир Бадяк – професор Львівської національної академії мистецтв, кандидат історичних наук, доктор філософії, відмінник освіти України, нагороджений знаком «За наукові досягнення», вшанований подякою Прем’єр-міністра України. Автор понад 400 публікацій, в тому числі монографій, збірників, підручників, що засвідчують його наукові зацікавлення в галузі культурної спадщини, художньої творчості, релігійного життя. Дослідник депортацій українців, член товариства «Надсяння», головний редактор «Інформаційного бюлетеня» об’єднаних товариств депортованих українців «Закерзоння». Наділений хистом художника, ювіляр намалював низку образів для новозбудованої церкви в рідному селі.

ХРЕСТ НА ВЕЖІ


– Тут, у цій кімнаті житимеш, юначе! – Але вона занадто велика, я погоджуюся на маленьку кімнату, мені буде досить, – казав занепокоєний молодий студент у відповідь на добрий намір господаря.

Мамо, чому ти мене залишила?


В одній родині було п'ятеро дітей – троє хлопців і двоє дівчат. Мама була калікою, а тато десь пропав. Діти давали собі раду як могли. Двоє хлопців пішли у партизанку, яка ще діяла на західноукраїнських землях після Другої світової війни до 1951 року, і віддали своє життя за Незалежність України. Дівчата вчилися у школі. Старша дівчина після закінчення навчання поїхала у Львів і пішла на цегольню складати цеглу, щоб заробити собі на квартиру.Оформити передплату

Архів видань


Апостольство молитви