З життя ЧСВВ

Глава УГКЦ освятив храм у Брюховицькому монастирі Святого Йосифа


     2 грудня 2018 р. відбулося освячення семінарійного храму собору Пресвятої Богородиці при монастирі отців василіян у Брюховичах, що неподалік від Львова. Архієрейську Божественну літургію очолив отець і глава УГКЦ Блаженнійший Святослав Шевчук.

Урочисте святкування 80-річчя храму Христа Царя в Івано-Франківську


     Урочисту архієрейську літургію цього світлого дня очолив чинний архієрей Бучацької єпархії владика Димитрій Григорак, із ним співслужили: генеральний радник і секретар Василіянського чину о. Діонісій Заведюк (ЧСВВ), протоігумен провінції Найсвятішого Спасителя о.

Літературна зустріч як метод пізнання власного «я»


  Відкриті очі всюди побачать добру нагоду чинити добро; відкриті вуха почують про тих, кому потрібно допомогти, відкриті серця зустрінуть тих, хто потребує ласки; готові руки завжди знайдуть шляхетне діло.

Ювілей молодої церкви


     Цьогоріч середина жовтня була справжньою золотою казкою. Не начудуєшся дивом, коли листочки, осяяні сонячним промінням, зриваються з гілок і, кружляючи в танку, плавно опускаються додолу, устеляють дорогу, так що вона скидається на святковий хідник.

Нове історичне дослідження ієромонаха Порфирія Підручного


     Нещодавно у видавництві «Місіонер» (Львів – Жовква) з’явилася друком книжка «Історичний нарис законодавства Василіянського Чину Святого Йосафата (1617–2018)» отця Порфирія Василя Підручного (ЧСВВ).

У Львові презентували монографію про василіянський монастир і храм у Вільнюсі


     4 жовтня в лекторії Українського католицького університету було презентовано колективну монографію литовською та українською мовами «На перехресті культур: монастир і храм Пресвятої Трійці у Вільнюсі» («Kultūrų kryžkelė: Vilniaus Švč.

По скарби земні й небесні


Майже всі василіянські святині більшою чи меншою мірою постраждали в радянський період, але цілком зруйнованою була лише церква Успіння Пресвятої Богородиці в Погоні. Це сталося 1958 року. Окупаційна влада не лише пограбувала, а й по-варварськи знищила її. Того травневого дня люди відправляли в храмі молебень до Матері Божої – уже без священика. Тих вірян-відчайдухів насильно виштовхали надвір. Було там і чимало дітей, у пам’яті яких назавжди закарбувалися дикунство й наруга над ними та їхньою святинею.

У Жовкві молитовно вшанували святого Партенія


Ушанування пам’яті мученика Партенія розпочалось ще 21 вересня. Цього дня відбулися моління до святого, зокрема дев’ятниця, соборування, реколекції. Головні святкування почались 29 вересня вечірнею з літією, яку очолив о. Йоан Школик (ЧСВВ), протоігумен провінції Найсвятішого Спасителя в Україні. Співпровадили брати-студенти ВІФБС.

«Знайомити із церквою, не диктуючи правила, а показуючи інший світ...» – інтерв’ю з настоятелем василіянського монастиря в Херсоні о. Іваном Логаєм


Отець Іван запам’ятався мені усміхненим і повним життєрадісної енергії. Якщо щось єднає людські життя, то це – усмішка. Чи чернець ти, а чи мирянин, чи акафіст читаєш, а чи переглядаєш стрічку новин, коли в тобі усміхається Бог, ця усмішка сяє на твоїх вустах для служіння іншим.

Молитва за благословенний навчальний рік у Василіянському інституті


15 вересня три монаші спільноти УГКЦ (Василіянський чин, згромадження редемптористів та оріоністів), які навчаються у Василіянському інституті філософсько-богословських студій ім. митрополита Йосифа Велямина Рутського, зібралися у Львівському монастирі св.Оформити передплату

Архів видань


Апостольство молитви