22–27 вересня отці василіяни Бучацького монастиря проводили заходи, присвячені 400-літньому ювілею ЧСВВ. Завершилися святкування на храмовий празник Воздвиження Чесного Хреста.
З п’ятниці, 22 вересня, розпочалися науки, що стосувалися діяльності ченців та прикладів чеснот василіян, гідних наслідування, які провадили о. Йосафат Фітель, ЧСВВ, та о. Корнилій Яремак, ЧСВВ. У ювілейній програмі брали участь і члени парафіяльних спільнот, які діють при монастирі.
А вже у вівторок, 26 вересня, у міській раді Бучача відбулася наукова академія «Віхами історії Василіянського Чину» за участю професорів: Романа Василика (Львівська національна академія мистецтв), Петра Шкарб'юка (Інститут народознавства ім. І. Крип'якевича НАН України) та Степана Павлюка (Інститут народознавства НАН України). На заході були присутні Преосвященний владика Димитрій Григорак, єпарх Бучацький, представники міської і районної влади, інтелегенція та всі зацікавлені мешканці міста.
Велику Вечірню з Литією з нагоди храмового празника відслужив о. Корнилій Яремак, ЧСВВ, а Утреню – о. Йоаникій Чверенчук, генеральний радник Василіянського Чину. Своїм співом богослужіння супроводжували брати-студенти Василіянського інституту філософсько-богословських студій ім. митрополита Йосифа Велямина Рутського.
У сам день свята Архієрейську Божественну Літургію очолив владика Димитрій Григорак, екзарх Бучацький, у співслужінні з генеральним радником о. Йоаникієм Чверенчуком, ЧСВВ, протоігуменом Американської Провінції о. Василем Салковським, ЧСВВ, ігуменом Бучацького монастиря о. Теодором Нагорняком, ЧСВВ, настоятелями, ієромонахами Провінції Найсвятішого Спасителя та іншими священнослужителями з прилеглих околиць.
У своїй гомілії владика Димитрій зосередився на почитанні Господнього хреста. Говорячи про Христову жертву, проповідник промовив: «Його смерть є нашим життям». Крім того, було відзначено роль хреста як визвольної сили: «Хрест є знаряддям перемоги Ісуса над всяким злом, а той, хто вірить у воскресіння Христа, отримує життя вічне», – сказав проповідник. Далі Архієрей наголосив на жертвенній Божій любові, яка запрошує кожного прийняти дар спасіння. А для цього ми повинні повірити Господу, адже «увірувати в Господа – це прийняти Його у своє життя», – підкреслив владика. В цьому виявляється спасіння людини, яке можливе через гідне життя і вірність своєму покликанню. Роздумуючи над монашим покликанням, він відзначив роль ченців-василіян у свідченні Євангелія словом та прикладом любові.
Після традиційних подяк і многоліття вкінці Божественної Літургії залунав гімн «Боже великий, єдиний». Завершилися святкування освяченням та окропленням свяченою водою.